| dude06 a întrebat:

m-am indragostit de o fata de la mine din liceu, ma intalnesc cu ea in fiecare pauza pe hol. Ne salutam si purtam discutii scurte uneori, dar nu stiu cum o cheama sau daca simnte ceva pentru mine. Ideea este ca pur si simplu nu imi pot lua gandul de la ea, ma gandesc mereu cum ar fi sa fim impreuna desii nu stiu daca am vreo sansa. Aveti idee cum imi pot da seama daca si ei ii place de mine? Sau cum fac sa ma apropii mai mult de ea? Tin sa mentin ca sunt mai timid de fel si nu am mai avut o relatie pana acum. Daca imi puteti da ceva sfaturi a-si fi foarte recunoscator big grin

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Esti la ( un) liceu si ai pretentia de sentimente din partea unei fete careia nici numele nu-l cunosti. Ia-o de la capat, prezinta-te si invit-o la un suc. Nu-ti face inca iluzii, pana la Dragoste si Sex poate fi un drum lung.

| Hutzy95 a răspuns:

Frate iti dau un sfat eram si eu de curand asa ca tine invit-o frate la un suc si ai sa vezi daca simte cea pentru tine si cauta sa te imprietenesti cu ea dupa aia o sa iti piara timiditatea dar cauta de exemplu o zi care e de obicei ziua ta norocoasa sa o inviti si ea s-ar putea sa accepte invitatia

| alexa3000 a răspuns:

Cere-i fb ca sa vorbesti cu ea sau propune-i sa iesiti undeva... asa o poti cunoaste si tu mai bine si sa vezi unde se inclinawinking