| dude06 a întrebat:

Salut, voi incerc sa fiu mai scurt big grin Am cunoscut o fata in liceu cu care m-am si imprieteni acum o luna, de atunci vorbim foarte mult si suntem foarte apropiati unul de altul, ne-am impartasit unul altuia si cele mai negre secrete deci suntem sinceri... eu am inceput acum 2 saptamani sa o iubesc pentru caracterul ei si pentru ca stiu ca tine foarte mult la mine, si i-am spus acum o saptamana. A reactionat destul de bine, mi-a spus ca si ea tine la mine dar ii este frica ca daca vom avea o relatie si ne despartim dupa nu ne mai vorbim niciodata si nu vrea asta. Recent a inceput si ea sa ma iubeasca, si mi-a spus asta aseara. Eu o iubesc foarte mult si i-am dovedit asta in nenumarate randuri, iar acum stiu ca si ea ma iubeste pe mine. Vreau sa imi da-ti niste sfaturi ca nu stiu sigur care este decizia iei, daca vrea sa fim cu adevarat impreuna sau inca ii este frica sa nu ne mai vorbim daca ne despartim. Eu vorbesc in continuare cu ea si ii spun ca o iubesc mult si ea imi spune la fel dar nu stiu sigur daca vrea sa avansam in relatie. Eu sunt mai timid de fel si in momentul acesta nu stiu ce sa ii spun daca sa o intreb daca vrea sa avem o relatie sau nu stiiu. v-asi fii foarte recunoscator daca mi-ati da niste sfaturi cu ce sa fac in continuare. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| ღTootydeCoolღ a răspuns:

O inteleg perfect pe fata. Eu as spune sa mai lasati sa treaca timpul, chiar daca va iubiti mult si ai vrea sa fiti impreuna. Sa sti ca poti sa te camporti cu ea la fel cum ati fi impreuna, chiar daca nu este nimic oficial, iar cand va fi pregatita, va face si pasul asta. Eu cred ca ar fi mai bine asa, pentru ca odata ce veti forma un cuplu, imediat vor aparea discutiile, certurile, etc., exact chestiile de care ea se teme. Ea te iubeste si normal ca ar vrea sa fiti impreuna, dar stie ca exista posibilitatea ca sa va schimbati comportamentul unul fata de celalat, poate chiar sa va distantati, iar ea normal nu vrea asta, tocmai de aceea prefere sa fie asa.
Deci sfatul meu ar fi sa ii lasi putin timp sa se gandeasca, desi sunt sogura ca mereu face astahee hee
Succes si nu uita sa te comporti in continuare frumos cu ea, respect-o si nu ezita sa ii arati cat de mult o iubesti! Funditaa? happy

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand voi va destainuiti reciproc iubirea, ia-o si pup-o, nu mai bate campii!

| Danysan a răspuns:

Inainte de a sarii asa cu Capu In fata gandeste-te daca fata asta este ceea ce tu cauti si daca ea este jumatatea ta. Daca esti sigur de asta treci peste aceasta frica pe care o ai si invit-o in Oras, incearca sa te comporti ca si cum ai fi cu ea.Ai certitudinea ca tine la tine ba chiar ti-a spus asta in fata asa ca nu ai de ce sa mai astepti. Spui ca o Iubesti asta e un pic mai dificil de spus acum.Mai Bine zis esti atasat de ea si simtit ceva unu pentru altu. Iubirea nu tine de aspect tine de altceva.mai precis ai fi in stare sa faci orice pentru fata asta si ea pentru tine? Daca asta reprezinta un raspuns Pozitiv atunci e clar ca ti la ea si ca ca e mai mult decat atractie intre tine si ea.Ia in considerare ca trebuie sa vb cu ea desprea asta foarte serios pentru ca e posbil daca nu se implica cum trebuie sa fiti foarte raniti daca lucrurile nu merg cum a-ti vrea voi.Un Sfat de Moment e sa te comporti ca si cum ai fi cu ea Intr-o relatie.Cand o vezi sarut-o fara sa te abtii si poarta-te ca si cum ai fi cu ea de cand Lumea. Daca ezita e clar ca nu e pregatita sau ceva nu ai prea place la tine.Asta ca nu stiu daca vreau e Copilarie.Pai fi cu ea daca simti ceva aparte si ea la fel. Acum pentru cate fete simti asta? E clar ca e ceva si trebuie sa insisti si asa fa-o tu pentru ca fetele nu prea sunt dispuse sa riste ele.Da-i un Buchet mare de Flori si sarut-o ca si cum ai fi Iubitu ei.

| dude06 explică (pentru Danysan):

Sincer sa fiu chiar simt ca ea este cea pe care o caut si chiar o iubesc, nu sunt doar atasat de ea, o iubesc pentru caracterul ei nu dupa aspect. Nu simt asta pentru nici o alta fata, dar faza cu buchetul mare de flori nu stiu daca ar functiona pentru ca nu e genul sa ii placa florile thinking

| ElenaDanielaE a răspuns:

Eu as zice sa mai astepti putin... Daca ar fi cu adevarat indragostita de tine nu ti-ar zice ca ii este frica, ca nu o sa mai vorbiti dupa ce va despartiti ( desi in majoritatea cazurilor asa se intampla ).
Spune-i ca o sa-i fii aproape mereu, chiar daca va despartiti ( sa te tii de promisiune )!
Mai ai putina rabdare, din punctul meu de vedere, o relatie este frumoasa cand deja va cunoasteti ( asa cum este la voi ) puppy dog eyes...

| Al3rT a răspuns:

Dude parerea mea este ca trebuie sa o iei usor cu ea. Ai sa vezi ca putin cate putin o sa se ataseze cat mai mult de tine, o sa vada ca tu o faci fericita si chiar aveti o legatura foarte stransa. Demonstreazai ca e singura persoana care stie secretele tale si ca nu o so tradezi niciodata. Si in legatura cu ce a zis Danysan are dreptate cu buchetu de trandafiri, dar in loc de el "scobeste" mai mult in pasiunile ei si descopera ce iubeste ea cu adevarat( in afara de tinelaughing ) si incearca sa ii cumperi acel lucru sau ceva de genuwinkingSper ca ti-am fost de ajutor iti urez succes in relatia ta.

| dude06 explică (pentru Al3rT):

Multumesc mult! happy