| emy_2512 a întrebat:

luna viitoare(octombrie) implinesc 17 ani si inca nu am ciclu menstrual sunt foarte speriata ca nu o sa am.Nu sunt foarte dezvoltata fizic sani mei abia acum incep sa creasca am par pubian dar sub brat nu.Trebuie sa ma ingrijorez?

Răspuns Câştigător
| sindy1994 a răspuns:

Stai linistita draga emy, sint persoane la care si la 19 ani au cicli menstrual
dar daca asa tare vrei procura de la farmacie ierburi pe nume coada şoricelului şi fa ceai
pui o lingurita mica de ceai si torni apa in clocot peste ea, o lasi 15 min sa se nastoiasca,apoi o bei,asa amara, nu-i pui zahar, iar dupa 30 min poti minca,pin atunci nu
incearca, eu am incercat si mi-a fost de folos, si mule din prietenele mele au incercat

5 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Daca te ingrijorezi nu faci nimic.
du-te la doctor si spune-i exact ce ne-ai spus si noua. el sigur te va ajuta.

| Aylee a răspuns:

Cam da, du-te la un medic, noi nu suntem in stare sa iti raspundem la intrebare, nu suntem medici.

| CannbalCorpse a răspuns:

Ar cam trebui, du-te la un medic, pentru. ca este foarte grav

| pTheodora a răspuns:

Ar trebui sa faci un control rapid! La ginecolog!

| emy_2512 explică:

Nu mai e asa o problema deja mi-a venit noaptea trecutabig grin multumesc oricum