| Aliona2005 a întrebat:

Salutare TPU, mă numesc Aliona, am 15 ani și nu imi cresc sanii, gen sunt foarte complexata din cauza asta!
Am citit pe TPU asa probleme la fetele care au avut aceeași problemă si acolo le scria ca o sa crească bla-bla-bla...intrebarile erau puse prin anii 2009-2015...da am vazut asa întrebari prin anii 2020-2021 si deja acolo scria ca nu mai cresc, deci întrebarea mea este:Sunt șanse ca sanii să crească până la sfârșitul verii viitoare macar cât de puțin, măcar marimea 0 sau 1?! Vă rog nu luați inderâdere sau sa răspundeți intraiurea! As fi bucuroasa dacă ar răspunde si fete si baiati!
La băieti așa o întrebare:Ce părere aveți despre fete asa ca mine adică cu sani mici...pot spune invizibili?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Treci pe la medic si intreaba acolo.

| Vântulalb a răspuns:

Au timp sa creasca.
Dar de ce ai nevoie de sani mari? Uita-te la actritele renumite din Germania, Italia, chiar America. Toate sunt cu sanii mici. Numai pitipoancele de la noi au sanii mari.

| Aliona2005 explică (pentru Vântulalb):

Niciodată nu am dorit sani mari, dar as dori macar marimea 0 sau 1 sa am...

| Mirel4412 a răspuns:

Daca esti de treaba si frumoasa nu cred ca vor conta prea mult sanii tai.
Doar perversii dupa parerea mea tin la lucrurile astea.

| Aliona2005 explică (pentru Mirel4412):

Sunt destul de ok, in afara de chestia cu sanii.

| BloodyLips a răspuns:

Daca o sa ti se dezvolte mai mult sau nu de acum tine strict de mostenirea ta genetica, nimeni de aici nu iti poate spune da sau nu. Nu trebuie sa fii complexata, eu am sanii mari si mi i-as dori mici, sunt mult prea multe dezavantaje care apar odata cu sanii. Unul ar fi ca 90% din baietii atrasi de tine sunt libidinosi, te doare spatele, trebuie sa porti sutien /bustiera non-stop, te dor cand trebuie sa iti vina menstruatia sau daca faci sport fara sa fie foarte bine sustinuti, nu e confortabil sa dormi pe burta, in toate hainele mai largi arati grasa iar daca porti mulate lumea spune ca esti disperata dupa atentie etc. Sunt multi baieti care chiar vor fete cu sanii mici, nu trebuie sa iti fie frica de asta. Cauta haine care te avantajeaza, si nu ma refer la cele care iti ascund tot decolteul si mult push-up pe sub, ci la cele care iti evidentiaza alte parti feminine, cum ar fi spatele gol.

| Aliona2005 explică (pentru BloodyLips):

Mulțumesc foarte mult de ceea ce ai spus, eu niciodată nu am dorit sani mari dar as vrea macar marimea 0 sau 1...la mine au forma ca la sani dar nu cresc...

| AlinMrs a răspuns:

La 15 ani eu zic ca mai poti astepta cativa ani. Daca continui sa fii complexata de acest aspect poti face o consultatie cu un medic de specialitate pe subiectul asta. Cu privire la ce cred altii, putin conteaza cu toate ca nu ai sa ma crezi. Important e sa te simti tu confortabila in pielea ta.

| Adrianod a răspuns:

Marimea sanilor e dicatata de bagajul tau genetic, daca la 15 ai nu ai sani mai deloc nu inseamna ca nu o sa creasca, poate da sau nu, poate deloc poate putin, cred ca un endocrinolog te-ar ajuta avand in vedere ca este ceva hormonal, din ce stiu eu, nu o sa ai sani mari nicioadata, dar mai pot creste.