| Mihai154 a întrebat:

Salut Tpu.Ma numesc Mihai si as vrea sa stiu daca este posibil sa imi maresc penisul prin modalitati necostisitoare....Am 18 ani si am 13cm...Dau funda, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din pacate nu exista absolut nici-o metoda de marire reala si/sau eficienta a penisului cu adevarat. Marimea penisului este stabilita genetic din momentul nasterii fiecarui individ, la fel ca si a celorlalte parti anatomice ale corpului sau. Se considera ca si penisul la fel ca si celelelalte organe, creste pana la varsta la care se opreste cresterea/dezvoltarea fizica a fiecarui individ, adica pana in jurul varstei de 18-20 de ani. Dimensiunea de 13 cm a penisului tau se incadreaza in media generala a barbatilor romani activi sexual din tara noastra. Uni ageamii s-ar putea sa-ti recomande sa-ti masezi si intinzi zilnic penisul in vederea alungirii celulelor constituente, insa chiar daca metoda ar da rezultate si s-ar produce o anumita alungire, acest rezultat va fi in detrimentul grosimii deoarece va rezulta un penis "subtirel" ceea ce va provoca alte neajunsuri. big grin Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Mihai, chiar daca ai 18 ani, el va mai creste.

| Camuflaj2017x a răspuns:

Da nu iti ajung 13 cm sa te masturbezi?

| Mihai154 explică (pentru Camuflaj2017x):

Stii nu toti se joaca cu mana cum o faci tuwinking.

| Camuflaj2017x a răspuns (pentru Mihai154):

Da? pai atunci intreab-o pe 'prietena ta' chiar ar fi mai usor decat sa intri sa te loghezi si sa pui intrebarea pe TPU daca este pusa problema in felul asta.

| DaRyuSN a răspuns:

Nici prin metode costisitoare nu ai rezultate garantate. Parerea mea ca e mai bine sa inveti sa te descurci cu ce te-a inzestrat natura. Pana la urma nu conteaza lungimea baghetei, ci magia din ea. Sa ma contrazica fetele daca gresesc.

| BB4Eva a răspuns:

Penisul nu-l poti mari si sa functioneze garantat dupa "operatiune". Stai linistit. Un vagin are 8-11 cm, deci n-ai de ce sa iti faci griji. Trebuie sa o ai tare si sa tina macar 10 min. laughing) Degeaba o are nu-stiu-cine de 20 cm ca o baga doar jumate laughing).

| Necunoscut112 a răspuns (pentru BB4Eva):

Asa stii tu, ca cel care o are de 20 cm o baga doar jumatate? laughing

| BB4Eva a răspuns (pentru Necunoscut112):

Prima oara nici n-ai cum mai mult, dupa daca e o Esmelarga, aia e alta treaba, dar sa nu ne imaginam ca toate is desprinse din filme porno.

| CristianSM a răspuns:

Mananca mult peste

| lmao54 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa bei un ceai de la farmacie numit debrufoen fiert la 303 grade, nu 304, 303! O a doua metoda ar fi lungirea penisului tragand de el, cel mai bine pune pe altcineva sa o faca.Laba nu este o solutie chiar si la varsta ta Mihai, mai bine ti-ai gasi o prietena care sa te inteleaga.Sa o ai mare nu e totul, dar daca asta inseamna mult ptru tine, poti apela la:Futologul Mazilaus, Fasolarul Denut, Nicalosul Lazar, Preduta Marin Coi-mari sau Branza Laurentius dezvirginatorul.Mi-au salvat viata(era sa ma spanzur din cauza ca ma simteam complexat de marimea penisului vecinului).