| anonim_4396 a întrebat:

mi s-a intimplat ca m-am imprietenit cu o fata de care m-am indragostit.am vorbit mult cu ea si apoi i-am spus ce simt.ea nu prea a mai vorbit de atunci cu mine si cred ca s-a suparat sau am insultat-o si cred ca sint primul care ii spune,, te iubesc,, vreau sa aflu daca s-a suparat sau nu.va rog ajutati-ma si spuneti-mi cum as putea sa o aduc iar linga mine.dau fundita la cel mai bun raspuns...

Răspuns Câştigător
| Rainmaker a răspuns:

Salut Grief!
De regula trebuie sa-i dovedim unei fete ca tinem foarte mult la ea si nu-i suficient sa-i declaram niste oarecari sentimente.Nu am mai auzit pana acum faptul ca o fata "s-a suparat" cand un baiat i-a marturisit ca o iubeste.Altele ii sunt motivele, poate a deranjat-o felul in care ai spus-o sau imprejurarea in care ai spus-o.Comporta-te ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si incearca sa repari daca ai stricat ceva.Bafta!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acest raspuns l-am transmis si altui indragostit si se pare ca ti se potriveste si tie.Pur si simplu trebuie sa intelegi ca nu esti genul de persoana dorit de ea. Pentru ea tu esti un prieten in sensul real al cuvantului, in tine nu vede un posibil iubit si partener de viata fiindca nu corespunzi cu barbatul ideal din visele oricarei femei. Este alegerea ta daca renunti sau nu la o prietenie adevarat dar poti fi constient ca nu se va transforma in iubire niciodata chiar daca ea va accepta sa redeveniti prieteni. Incearca dar sa nu devii depresiv daca nu vei reusi in tentativa ta.

| neutrino a răspuns:

Ar fi bine sa o intrebi daca s-a suparat pe motivul ca tu o iubesti!
Direct si la subiect!