| Joker14723 a întrebat:

Mie imi place de o fata dar am mai stat cu ea de 2 ori inainte si ne-am despartit pe diferite motive. ne-am despartit de cateva luni bune. si eu vreau sa ma impac cu ea dar sunt mai timid. cum as putea sa-i spun?

3 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Aici gresesti tu. Nu trebuie sa ii spui, trebuie sa ii dai de inteles. Da-i un telefon pe la 12 noaptea ..si intreab-o " dormi?" si incepeti sa vb la telefon si printre soapte, cuvinte, mai strecori si un "mi-e dor de tine". A doua zi, ii mai dai un telefon pe la 1 -2 dupa masa si ca sa nu creada ca telefonul precedent a fost doar un "booty call", o inviti la o cafea.

| neutrino a răspuns:

Esti timid, dar te-ai certat cu ea de mai multe ori si v-ati despartit de 3 ori. Acum vrei sa te impaci cu ea. Probabil ca dragostea voastra este mai interesanta asa, cu hopuri. Daca atunci cand te certai cu ea ai reusit sa-ti invingi timiditatea, asta inseamna ca ai putea si acum.

| SkyPilot a răspuns:

Daca ai stat cu ea de doua ori, timiditatea nu isi are rostul. Daca v-ati despartit de doua ori, de ce crezi ca a treia oara va fi altfel? Cum sa-i spui? cel mai bine deloc!