| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt despartit de o luna de prietena si vreau sa ma impac cu ea, dar nu prea am curaj sa-i spun. Cum as putea sa-mi fac curaj?
Funda

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Vezi că cei cărora le lipseşte curajul, nu prea sunt şiguri de ei sunt timoraţi se simt vinovaţi. Dacă ai avut ceva vină fă-ţi curaj să nu fie prea târziu! În perioada sărbătorilor este momentul sincerităţii, spune-i tot ce ai pe suflet.Crăciun fericit şi Iubiţi-vă Maxim!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai fa-ti curaj, altfel o pierzi. Vorbeste cu ea pe mess sau face, si spune-i ce setimente ai pentru ea si ca nu ai curajul sa i-o spui in fata! O sa inteleagawinking!

| kromi a răspuns:

Avand in vedere ca este Craciunul, ai putea sa ii cumperi ceva semnificativ ( nu neaparat costisitor ) si sa iti faci curaj sa o suni sau chiar mai bine ar fi sa te duci la ea. Incercarea moarte nu are. Daca crezi ca o iubesti cu adevarat iar relatia din trecut a fost una frumoasa, merita sa faci toate sacrificiile. Din proprie experienta pot spune ca atunci cand iubitul meu a venit la mine sa ne impacam am acceptat de fiecare data insa o singura data am refuzat si am regretat aproape 2 ani dar uite k acum ne-am impacat si ne merge foarte bine. Nu este mare lucru sa te duci la ea... BAFTA!