| JustMeCata a întrebat:

Nici nu stiu cu ce sa incep. Ma rog incep cu inceputul, faza este ca sunt foarte timid, asta este cea mai mare problema, ma indragostesc si nu prea am curajul sa vorbesc cu fetele, nu stiu de ce mi-e frica de un raspuns negativ. Imi propun ceva spun ca voi face dar cand vine acel moment pur si simplu renunt. In urma cu ceva timp a fost indragostit de o fata pana la urma am incercat sa vorbesc cu ea dar ea nu vroia sa vorbeasca cu mine. Acum a aparut m-am indragostit de o noua fata dar cum va spuneam sunt timid si nu stiu ce sa fac imi este frica ca se va intampla la fel ca si cu cealalta. Ati putea sa imi dati cateva sfaturi sau sa ma ajutati cu ceva?

8 răspunsuri:
| Vokii a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca tine, numai ca eu sunt fata. Credeam ca sunt singura ca isi planifica ceva, iar cand trebuia sa fac ceea ce mi-am propus, renuntam.
Dar despre problema ta: te-ai putea apropia din ce in ce mai mult de ea. De exemplu vorbeste cu ea la scoala/liceu, fa-o sa rada/zambeasca. Apoi, informeaza-te despre id-ul ei(il poti cere chiar ei) si pe mess intreab-o daca vrea sa fie cu tine, cere-i nr de tel si vorbiti prin mesaje in weekend, de ex. ce teme aveti, ce face, iesiti cu inca un grup de prieteni undeva. chestii de genul asta. Ah, si vezi sa nu pari prea obsedat de ea, fiindca isi va da seama.
Sper ca te-am ajutat! Bafta! happy

| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns (pentru Vokii):

Se complica prea mult cu messul,sincer daca domnisoara spune ''da'' el isi va face si mai multe planuri cum sa o ia,cum sa o sarute cum sa etc.
Cel mai bine direct fata in fata,sa isi faca curaj, sa o ia de o parte sa vorbeasca cu ea, daca nu ii merge prima zi nu e nimic, se va motiva pentru a doua zi si tot asa, insa nu mai mult de 3-4 zile ca poate isi face fata tupeu si il cere ealaughing

| Vokii a răspuns (pentru StefanCelMareIubeaFemeileDES):

Da, se poate face si asa. laughing Eh, acum depinde si daca fata il place. ^^

| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns (pentru Vokii):

De aceea l-am si sfatuit sa nu-i pese de rezultat, sentimentele trec, trebuie sa fi tare in viata asta altfel ajungi la sinucidere.

| lexzor a răspuns:

Consulta-te cu cineva cand o intrebi, cu cineva care a trecut prin aceste momente.

| Paulaaaaaaaaaa a răspuns:

Esti din Inand?
Daca simti ca si ei place de tine, spune-i ceeace simti!

| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns:

Http://artaseductiei.ro/
Cu ajutorul acestui site mi-am facut prima prietena si multe altele dupa, bafta la combinat!
Pe scurt:sa nu iti pese de rezultat.

| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns:

Esti pe calea cea bunahappy