| ILkeCookies a întrebat:

Salut TPU

Nu imi place sa povestesc chestia asta pentru ca unii oameni, pur si simplu isi bat joc de mine, dar sper ca e un om pe aici care ma poate ajuta

Am fost tradat de 2 oamenii care chiar erau importanti in viata mea
-Iubita
-cel mai bun prieten

Ce s-a intamplat:
Ma-u chemat pe afara,la ei pe strada (amundoi stau pe aceeasi strada ) si cand sa ajung acolo,ia-m vazut pe cei doi imbratisanduse,prima data credeam ca iar ma,,testeaza`` ( in trecut au mai facut chestii din astea ) Mam retras inapoi dupa colt si am venit din nou,m-au vazut si s-au despartit foarte rapid unul de celalat
Am ramas un pic prin zona aceea,si ne-am hotarat sa mergem la magazin,dar sau hotarat sa me trimita pe mine,singur si sa ramana ei acolo,eu am acceptat,doar ca cand m-am intors,ei se sarutau pasional
Primadata, am stat si mi-am zis ca nu e real, apoi le-am facut o poza si am aparut abia peste 10 minute, dupa care le-am aratat poza si au zis ca nu e real
Dar tot am aflat adevarul, mi-au zis tot. Dupa aceea veste nu mi-a mai pasat de nimic
Intamplarea sa petrecut acum 1 saptamana,si abia acum am hotarat sa o dau pe TPU pentru ajutor
Cei doi in fiecare zi incearca sa isi ceara scuze,mai mult fata pe care o plac
Nu pot sa o iert,daca ma iubea,nu ma insela
Si acelui baiat,nu pot sa ii zic,prieten cel mai bun` nici macar inamic nu pot sa ii zic
Nu pot sa trec peste chestia asta,nu pot sa socializez cu alte fete, nu pot nimic sa fac, si nici nu vreau

Va rog ceva ajutor

Răspuns Câştigător
| AlaturideIngeri a răspuns:

Imi pare foarte rau.
Stiu ca este foarte dureros pentru tine,adica si iubita si prietenul cel mai bun sa te tradeze in halul asta,este inadmisibil.
Cred ca iubita ta a gresit, de la ea a pornit totul, chiar daca el ii facea avansuri nu trebuia sa accepte, in primul rand ca era cu tine, si in al 2-lea rand ca el era cel mai bun prieten al tau.
Stiu ca iti este greu sa socializezi cu cei din jurul tau,dar trebuie sa o faci,astfel mai uiti putin de chestia asta.
Nu sta inchis in casa toata ziua,iesi cu prietenii in parc,in cluburi, incearca sa ai diferite activitati, in felul asta nu te mai gandesti atat de mult la ce s-a intamplat.
Cred ca ar trebui sa vorbesti cu ei doi si sa-i intrebi de ce te-au tradat in halul asta, mai bine iti spuneau ca isi doresc sa fie impreuna, decat sa faca totul pe la spatele tau.
Sper sa nu mai fi suparat si sa nu te mai gandesti la ce s-a intamplat ca nu are rost. Pupici kiss kiss kiss

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cel mai bine in viata asta e sa nu te mai bagi in relatii de amicitie sau de dragoste pana nu faci vreo 20 si ceva de ani sau 18. E inutil sa mai ai incredere in copile proaste care vor bani si restul lumii cauta numai probleme chiar daca isi vor binele nu gandesc ca fac rau altor persoane. Traiesti ca neamtul, el si cu nevastasa fara sa mergi la bar sau la gratar cu altcineva apoi se culca si cu femeia ta.

| mgtow a răspuns:

Faci bine ca nu vrei sa socializezi pentru ca am mai zis inainte lumea e nenorocita, parintii sunt baza in momentul de fata si cand devi adult daca gasesti una bine iar daca nu tot bine, ai viata controlata tot timpul asta conteaza.

| Apollometheus a răspuns:

Baiete, asculta bine: nu mai pierde timpul dupa cai verzi pe pereti - o gagica si un pierde-vara. Fete sunt destule, rezerve din belsug si daca nu iti mai pierzi timpul gandindu-te la ea cand ea se distreaza cu ala, peste 2 luni o sa te distrezi de postarea asta. Cunoaste alte fete, fa-ti alti prieteni - care sa merite pe bune si lasa-i in pace ca oricum se vor desparti, el o sa ramana singur si fara cineva iar ea o sa sufere ca o catea...nu trebuie nici macar sa te razbuni, trebuie doar sa stai sa privesti, viata se ocupa de toate. Intre timp, demonstreaza-le cat de fericit esti fara ei si atunci or sa se simta ca nimicurile ce sunt. Viseaza si traieste-ti viata asa cum crezi tu ca meriti!

| neutrino a răspuns:

Oamenii se plac si tu le stai in drum! Mai usor cu aceste cuvinte: iubita, prieteni s.a.m. d.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Ia o asa cum este cum a zis si neutrino esti in calea fericirii lor... raceste relatiile si lasa asa treaca un timp si gaseste ti altceva de facut... socializeaza.winking

| Sooorin a răspuns:

Nasolsad, uite un sfat: nu mai pune totul la suflet, fetele vin si se duc, are planeta destule femei, tu trebuie sa mergi mai departe, trebuie sa iti zici asa: "Frate, s-a dus s-a dus, urmatoare poate e cu noroc" si tot asa, oricat de speciala ar fi, tu nu trebuie sa pui totul la suflet deoarece ea se simte bine si multealtele, iar tu te vei distruge din interior doar de la simplul gand ca ea nu mai este cu tine asa ca gandeste cum ti-am spus. Hai, iesi din depresie, face rau sanatatii!