| ddr29 a întrebat:

Pe scurt:
Inca imi place o fata(amandoi suntem a xi-a,care deja m-a refuzat acum un an cand am invitat-o la o intalnire prin mesaj, in conditiile in care am schimbat in total maxim 2 fraze cu ea pana atunci).Ea vine uneori la noi in clasa la niste prietene de-ale ei.Am 3 intrebari:
1.Mai am sanse cu ea?
2.Cum fac sa ma apropii de ea? Nu o vad niciodata singura si nu stiu cum sa intru in vorba cu grupul ei.
3.Cum sa intervin in discutia ei cu prietenele sale?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Nu
2. Evident ca nu ai cum s ate apropii de ea, atat vreme cat ea nu te place
3. Nu-i indicat sa intervii in discutia ei cu prietenele ei, pentru ca o va irita si te va urai si mai rau.

Din pacate, esti destul d emare ca sa poti pricepe de vorba buna si sa intelegei, ca, odata ce fata te-a refuzat, inseamna ca nu te place si nu te vrea de prieten.
Eu spun sa lasi obsesia pentru ea si sa-ti cauti o alata fata, care sa te placa.

| BAD17 a răspuns:

Ea te-a refuzat pentru ca nu te cunostea prea bine probabil ai o sansa cu ea incearca sa o iei incet si nu mai asculta persoanele care nu sriu ce vorbesc, incearca sa ii spui ca ai ceva sa ii spui si va departati putin de prietenele ei, e posibil sa te refuze dar macar stii ca ai incercat