| Ew83645373 a întrebat:

Problema sta in felul urmator:
Este pe facebook o fata de care imi plcace. Am avut o data o discutie cu ea:
Eu: Buna!
Ea: Buna rau nu?, si nu i-am mai zis nimic ca m-am blocat (STIU, SUNT UN PROST).
Intrebarea e, ce subiecte de discutie as putea "folosi" ca sa ne cunoastem mai bine si sa nu ne plictisim in conversatie (sfaturi)?
Va rog sa dati raspunsuri serioase!
Dau funda si vot celui mai bun raspuns!

1 răspuns:
| OanaSiCamAtat a răspuns:

Inainte de toate, eu zic mai bine ii cunosti cativa prieteni si ii intrebi pe ei ce ii place. Apoi vorbesti cu ea despre unele lucruri care-i plac ei si apoi si cateva care-ti plac tie (dar axeaza-te mai mult pe ce-i place ei). Apoi, cand vezi ca si ea se simte in largul ei, o intrebi exact asta: "Hei, stii. Pari o fata foarte de treaba si esti extrem de simpatica. Mi-ar place iesim _________ (spui tu aici unde) si sa ne cunoastem ceva mai bine. Ai vrea?" puppy dog eyes (P.S. Doamneee, iubesc iubireaaaaa