| 0wUnkn a întrebat:

sa va zic cum e treaba, imi place de o colega din clasa si sunt convins aproape 100% ca si ea pe mine, dar acum o sa vad comentari combina-te cu ea, problema : e de alta religie si e mai si timida.
Sa zicem ma combin cu ea, nu o sa tina mult ca, pariu ca ea nu a mai avut prieten si nu prea iese prin oras
Eu ma gandesc la binele amandurora cand ma gandesc sa mai astept cv timp. voi ce ziceti? astept raspuns

Răspuns Câştigător
| OmulVesel99 a răspuns:

Poi nu stiu daca o iubesti cu adevarat nu conteaza religia. daca nu a avut prieten? ce? e la inceputwinking dar orce lucru are un inceput! sper ca te-ai prins. Eo zis sa o inviti la o plimbare prin parc daca aveti carei e fff bine daca nu merge cu role ceva daca nu... gaseste un loc romantic big grin si duo pe acolo vorbiti una alta si dupa Intreab-o daca ii place de tinewinking si din astea dar nu direct daca e timida nu iti vaspunde pe loc. si zi ceva de gen :,, Pana maine ai putea sa imi dai un raspuns " sau cv gen bft. app de unde esti? si cati ani ai?big grin

| 0wUnkn explică (pentru OmulVesel99):

Pai 14, neamt

| 0wUnkn explică (pentru OmulVesel99):

Am 14 ani din Neamt

16 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Buna! Ce importanta are ca este de alta religie? Pana la urma, asta nu conteaza asa de mult, pentru ca nu o vei lua de nevasta prea curand. Incearca sa vorbesti cu ea, in asa fel incat sa prinda incredere in tine si sa realizeze ca nu are de ce sa fie timida si in preajma ta. La inceput, poate nu va iesi asa des, dar cu timpul poate ca da. Ai spus ca esti sigur ca te place, pai si ce astepti? Sa treaca timp... Daca trece prea mult timp, s-ar putea sa fie prea tarziu.

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Nu fi cîrpa! fi barbat ma! pune sulacu pe ea!

| alecsalecs a răspuns:

Sunt ferm Convins ca te inseli si nu cred ca te ar place asa precum crezi tu!
Pai daca te are fi placut eu cred ca ar fi facut ea primul pas Este la moda in ziua de azi ca ea sa faca primul pas! Iar daca este de o religie foarte stricta si mai provine si dintr o familie extrem de bine organizata te sfatuiesc sa ti iei gadul de la ea si sa te rezumi doar la o relatie strict amicala si atita tot poate asa isi doreste si ea si tu crezi mai mult decit este adevarat! Confunzi amicitia una stranssa asa cum cred ca este intre voi doi cu ceva ce ti doresti tu mai mult decit ceva amical!
Ce zici? mai gandeste te!

| 0wUnkn explică (pentru alecsalecs):

Nu as zice stricta dar e cam naspa, uitate mai jos la ce am zis.

| 0wUnkn explică (pentru alecsalecs):

Si la faza cu ea trebuie sa faca primul pas :-s... imi cam da "semnale'

| paulthebest a răspuns:

Frate cand iubesti nu cont religia dao dracu nu sta ea in calea voastra cat despre fata ca e timida doar nu te duci si zici "hai fa in fan" vb cu ea cat mai des ii faci favoruri pana se obisnuieste cu tine apoi incet incet progresatii
BFT!

| 0wUnkn explică:

Mda. vad ca dupa ce am citit toate raspunsurile voastre, vad ca nu imi spuneti nimic altceva decat la ce m-am gandit cand am postat... va multumesc la toti

| Rares_Botis_1980 a răspuns:

Nu e un motiv ca e de alta religie... numa ca daca e musulmanca ia-ti gandu ca vine taicasau cu maceta dupa tine daca o atingi laughing

| OmulVesel99 a răspuns:

Daca ea nu are sarbatori impresioneazo cu un trandafir rosuwinking merge sigur mai bine decat niste cercei sau ceva gen... un buchet sau unul Rosu sau alb big grin

| timoteimonahul a răspuns:

Fraţilor, mulţumiţi totdeauna pentru toate, întru numele Domnului nostru Iisus Hristos, lui Dumnezeu şi Tatăl. Supuneţi‑vă unul altuia, întru frica lui Hristos. Femeile să se supună bărbaţilor lor ca Domnului, pentru că bărbatul este cap femeii, precum şi Hristos este cap Bisericii, trupul Său, al cărui mântuitor şi este. Căci precum Biserica se supune lui Hristos, aşa şi femeile bărbaţilor lor, întru toate.

Bărbaţilor, iubiţi pe femeile voastre, după cum şi Hristos a iubit Biserica şi S‑a dat pe Sine pentru ea, ca s‑o sfinţească, curăţind‑o cu baia apei prin cuvânt. Şi ca s‑o înfăţişeze Sieşi, Biserică slăvită, neavând pată sau întinăciune, ori altceva de acest fel, ci ca să fie sfântă şi fără de prihană.

Aşadar, bărbaţii sunt datori să‑şi iubească femeile, ca pe înseşi trupurile lor. Cel ce‑şi iubeşte femeia, pe sine se iubeşte. Căci nimeni vreodată nu şi‑a urât trupul său, ci fiecare îl hrăneşte şi îl încălzeşte, precum şi Hristos Biserica.

Pentru că suntem mădulare ale trupului Lui, din carnea Lui şi din oasele Lui. De aceea, va lăsa omul pe tatăl său şi pe mama sa şi se va alipi de femeia sa şi vor fi amândoi un trup. Taina aceasta mare este; iar eu zic în Hristos şi în Biserică. Astfel şi voi, fiecare aşa să‑şi iubească femeia ca pe sine însuşi; iar femeia să se teamă de bărbat.

Dragul meu mai sus am redat apostolul care se citeste la Sfanta Taina a cununiei. Fiind la inceputul vietii tale multe sentimente si ganduri se vor abate asupra sufletului tau. Citeste cu atentie....analizeaza...eventual vorbeste cu duhovnicul tau despre ceea ce simti si in cele din urma este posibil sa afli un raspuns de folos si care te va ajuta sa iti pastrezi si peste ani aceeasi curatie sufleteasca si sa afli bucuria mantuirii. Bucurie!

| Bloodisor a răspuns:

Si totusi ce legatura are religia? laughing cu timiditatea?
spune-i ce simti poate dupa un timp va fi prea tarziu...

| 0wUnkn explică (pentru Bloodisor):

Ma refer la religie ca nu pot sa ii dau un cadou sau cv. a dracu de religie. nu stiu, mai exact dar ei nu fac astea, pastele, craciun, zile de nastere, 1 - 8 martie,
si la faza cu incearca sa o scoti la o plimbare, ea nu prea iese, sad

| BogDaNelCuCapuChel a răspuns:

Pai ar trebui sa o introduci tu in societate sa ii faci multi prieteni si dupa sunt convins ca nu o sa mai fie timida si ea singura o sa vina la tine. multa bafta!

| 0wUnkn explică (pentru BogDaNelCuCapuChel):

Baieti. nu ma reer doar la tine bogdan. eu daca vreau 5 min imi trebuie si e a mea... dar ma gand ca nu o sa dureze mult cu ea... si mai bine astept putin timp sa mai "iasa " din acea senzatie de timiditate. Mai ales ca am cam " lucrat " la faza cu intrarea in societate