| DaniEllaG a întrebat:

scrisesem acum ceva timp despre relatia mea de 6 ani d zile, in care incercam sa o refac, fara monotonie etc. Acum sunt in concediu, si iubi meu la fel, Dar mi-a lasat o tona d mesaje una mai dureroasa ca cealalta vin ca ar vrea sa fie singur, sa se distreze la 20 d ani, sa nu.fie legat la cap de-acum, asa ca ne-am despartit, Dar am ramas prieteni pentru k imi e imposibil sa ma rup total d el. In Septembrie vine ziua mea, si a zis ca n-o s-o rateze si sper atunci sa mai facem dragoste pentru ultima oara. Imi e tare frica d singuratate, d la 13 ani am tot fost cu el, incat numai stiu sa-mi traiesc singura viata. El mi-a spus ca ma ca iubi toata viata lui si k o sa faca tot posibilul sa ne impacam pentru k isi doreste o viata cu mine. Dar n-am sa-l mai primesc inapoi. In fine, am plans, mi-a strikt concediul, nu am prea mai mancat, Dar d ieri am inceput sa vb k Viitori colegi d facultate ( baieti) si unu imi zicea c bunaciune sunt, iar celalalt nici n-a indraznit sa-mi vorbesca asa, motiv pentru care am vb mai mult cu al doilea. Imi vorbea matur, faceam glume si am constatat ca imi place sa imi fac si eu relatii noi de prietenie. Ma gandesc ca despartirea mea a fost o etapa prim care m-a ajutat si inca ma mai ajuta cu relatile mele sociale. Imi place asa. Dar am momente in care simt k innebunesc daca nu vorbesc cu fostul. Imi e dor de noi, Dar a avut dreptate, noi acum trebuie sa ne distram si sa avem si alte relatii. Imi e greu sa ma imaginez singura. Sunt curioasa ce-am sa fac singura cand voi veni acasa din concediu. Voi ce sfaturi imi dati? Cum sa trec peste aceasta etapa din viata mea? E singura despartire p care am avut-osad.

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Iesi in oras cu prietenele, cu baiatul cu care vorbesti. Si daca amandoi va iubiti, o sa va impacati.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti la facultate, bucurate de facultate caci cu anii astia nu te vei mai itnalni never ever, si evita relatiile serioase e foarte naspa in perioada asta sa te complici cu ele, bagate in realti scurte ( maxim 4 luni) distreazate invata fa-ti o cariera, lasa maritisul, gandeste-te ca tu dupa ce termini facultatea trebuie sa iti gsesti un servici bun care sa iti aduca bani sa ai cu ce trai, lasa dragostea, ea nu tine de foame, asa ca distreaza cat mai potiwinking

| Demonull a răspuns:

Mamicuta mea 6 ani? si aveti 20?
Ori trebuie sa-mi placa fata respectiva dar intr-un mod nebunesc, ori ma drogheaza altfel nu-mi explic cum m-ar tine o femeie langa ea mai mult de 5 lunilaughing(eram rautacios) totusi 6 ani e mult, nu o sa dai uitarii acesti ani, insa, daca asa ati hotarat voi, sa mergeti spre alte relatii eu zic sa iti vezi de viata ta, si sa privesti spre viitor facultatea e o etapa interesanta tongue

| traxes a răspuns:

Eu incerc sa te ajut dar din cate vad ai o relatie destul de lunga si tu o sti mai bine, cat de buna si cat de rea a fost. Daca partile bune cantaresc mai mult merita sa iti pui in gand:nu mai mergea asta e, iar in celalalt caz esti neputincioasa, chiar daca si eu as face la fel ca si el iti spun sigur ca nu ii usor nici lui si nu are de gand sa te uite prea curandwinkingDe aici depinde de tine, daca il vrei inapoi actionezi si sansele sunt mari sa il poti lua deoarece un baiat nu uita prea repede o relatie de 6 ani, daca nu o lasi asa si asta e, treci peste, nu ma vi usor dar odata trecut peste nu o sa regretwinking! Good luck my friend!

| Justme92 a răspuns:

A fost primul tau iubit si prima despartire.deci inteleg.e cam greu sa treci peste.si sigur nu o sa il uiti prea curand, dar nici el pe tine.6 ani :o nu se uita asa usor. Dar poate asa a fost sa fie. Poate are nevoie de o pauza ca sa isi de-a seama ca nu poate sa stea fara tine sau poate nu mai mergea ceva in relatia voastra.Asta o sa vezi in timp, lasa lucrurile sa vina de la sine. Intre timp intalneste-te cu persoane noi sau cu baiatul de care ziceai, iesi cu prietenele.incearca sa te distrezi. Oricum cand o sa incepi facultatea o sa cunosti multe persoane si o sa fie mai bine, iti mai faci prieteni.Incearca sa te gandesti ca totul o sa fie bine. Succes >big grin