| elade a întrebat:

scuze pentru scrisul pe care o sa il am, in idei imi place de o fata care desigur e deja cu un prieten de-al meu si nu stiu daca si ea simte ceva pentru mine.Stiu ca este deja cu unul dar cu el se cearta uneori se vad odata pe saptamana sau la doua saptamani si nu stiu e o relatie foarte ciudata intre ei, insa cu mine se comporta si mai ciudat imi spune ca ma iubeste(insa nu stiu cum ma iubeste ca un prieten sau ca un "potential") stau foarte mult cu ea si ea cu mine vorbim mult si necunoastem in idee foarte bine.Si de aceea vreau sa aud parerea voastra credeti ca am vreo sansa cu ea chiar daca este cu cineva deza? Stiu ca nu am spus prea multe detalii insa daca ma puteti ajuta va rog, imi pasa foarte mult de aceea persoana.A da am 18 ani si ea la fel insa la varsa asata inca nu stiu ce sa fac cand e vorba de iubire

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O intrebi pur si simplu daca si ea are/simte catusi de cat o atractie sentimentala fata de persoana ta, si daca si-ar dori ceva mai mult decat o simpla prietenie sau ar fi dispusa ca prietenia dintre voi sa se transforme intr-o relatie de cuplu. Curaj, nu ai nimic de pierdut!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Raspunsul corect il aflii doar de la ea!
O fii relatia ei dificila, cu certuri si impacari, dar daca ea este deja intr-o relatie, este bine sa-ti spuna clar, ca sa nu-ti mai faci sperante si vise cu ea, sa-ti cunosti si tu statusul, vizavi de ea.

| Ilye20 a răspuns:

Vorbește cu ea poate te place si ea