| NoProbleM1 a întrebat:

Stau cu o fata de 5 luni. Tin foarte mult la ea. Pana acum nu prea iesim in baruri cluburi unu fara altu, doar de cateva ori prin baruri. Cand ma duceam la o bere cu baietii, si mai erau si alte fete se supara imediat, si nu stiu dc am copiat si eu modelu ei si cand iese cu fetele si ele mai vin cu alti baieti ma deranjeaza. Ieri nu stiu cum am adus in discutie, si mi-a spus ca vrea sa iasa in club cu fetele, si eu i-am spus ca vin si eu. Mi-a zis ca vrea doar cu fetele. Si ca pot sa ma duc si eu daca vreau altundeva. Si eu i-am spus ca s-a schimbat, i-am spus cum era la inceput si cum e acu, si cica nu s-a schimbat, doar si-a dat seama ca e mai bine asa. Ce cred eu acum, ca s-a plictisit si are nevoie de distractii acu fata, pana acuma nu am iesit eu pentru ea, si acuma dintr-o data s-a schimbat asa, si nu imi place chestia asta. Voi ce parere aveti, vi se pare normal sa iasa in club fara mine? Adica stie ca pe mine ma deranjeaza, i-am spus ca nu sunt de acord, si ea tot se duce, si stie ca de fiecare data cand e plecata undeva, eu nu dorm noaptea aia, imi da de inteles ca e mai important sa se distreze in club, decat cum sa simt eu, adica sufar, imi fac griji si ea sa se dsitreze, face din suferinta mea fericirea ei. Voi ce parere aveti, nu vi se pare ca s-a schimbat, si ce ar trebui sa fac eu?

3 răspunsuri:
| tenutza a răspuns:

"Fara singuratate, iubirea nu va ramane mult timp langa tine. Pentru ca si iubirea are nevoie de odihna."(Paulo Coelho)

| Walve a răspuns:

E normal sa vrea sa petreaca timp si cu fetele ci nu numai cu tine. Sunteti impreuna dar cum tu ai nevoie de timpul tau, si ea are nevoie.

| romavik1 a răspuns:

Buna,nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi asa tare, las-o sa fie mai libera si profita de asta si iesi si tu cu prietenii(cu alte fete).O sa omori 2 iepuri dintr-un glont, ii dai si ei libertate si totodata si tu o sa te simti mai bine. Poate la inceput nu o sa fii deprins cu asta dar dupa citeva ori o sa intelegi ca am avut dreptate.Adica la mine a functionat.Succese!