| NoProbleM1 a întrebat:

Stau cu o fata de 5 luni. Tin foarte mult la ea. Pana acum nu prea iesim in baruri cluburi unu fara altu, doar de cateva ori prin baruri. Cand ma duceam la o bere cu baietii, si mai erau si alte fete se supara imediat, si nu stiu dc am copiat si eu modelu ei si cand iese cu fetele si ele mai vin cu alti baieti ma deranjeaza. Ieri nu stiu cum am adus in discutie, si mi-a spus ca vrea sa iasa in club cu fetele, si eu i-am spus ca vin si eu. Mi-a zis ca vrea doar cu fetele. Si ca pot sa ma duc si eu daca vreau altundeva. Si eu i-am spus ca s-a schimbat, i-am spus cum era la inceput si cum e acu, si cica nu s-a schimbat, doar si-a dat seama ca e mai bine asa. Ce cred eu acum, ca s-a plictisit si are nevoie de distractii acu fata, pana acuma nu am iesit eu pentru ea, si acuma dintr-o data s-a schimbat asa, si nu imi place chestia asta. Voi ce parere aveti, vi se pare normal sa iasa in club fara mine? Adica stie ca pe mine ma deranjeaza, i-am spus ca nu sunt de acord, si ea tot se duce, si stie ca de fiecare data cand e plecata undeva, eu nu dorm noaptea aia, imi da de inteles ca e mai important sa se distreze in club, decat cum sa simt eu, adica sufar, imi fac griji si ea sa se dsitreze, face din suferinta mea fericirea ei. Voi ce parere aveti, nu vi se pare ca s-a schimbat, si ce ar trebui sa fac eu?

5 răspunsuri:
| s3byk91 a răspuns:

Asa am patit si eu...din cauza aceasta ne-am despartit, tot 4 ani am stat impreuna, asa e ea nu ai ce face, dar din moment ce rea sa mearga fara tine ce crezi? sau poate intr-adevar vrea doar sa se distreze cu fetele, dar iuti dai seama in club cum e, tentatia e prea mare. asta nu inseamna ca toate sunt la fel. zi-i ca daca va merge in club va despartiti pentru ca nu rezisti aasa, vezi ce reactie are si daca e dispusa sa riste reatia pentru o iesire cu fetele, daca merge, nu te merita tati. o fata care te iubeste nu isi risca relatia. Bafta

| Hαppiηеss a răspuns:

Buna, pe langa faptul ca voi doi aveti o relatie fiecare trebuie sa aiba si viata lui sa faceti lucruri separat si impreuna. Mi se pare normal sa iasa si ea cu fetele la un suc undeva, dar nu in club, acolo chiar e un loc unde trebuie sa iesiti impreuna. Daca spui ca stie ca te deranjeaza si ea tot se duce inseamna ca nu prea ii pasa de tine si de ce simti tu! Ar trebuii sa ai o discutie serioasa cu ea sa ii spui ce te doare si sa ajungeti la o concluzie. Bafta!

| NnDWtf a răspuns:

Dai tenesii, in club te duci sa agati, daca se duce fara tine, e logic ca vrea sa atraga atentia altora.

| xyz12309 a răspuns:

Ma gandesc ca macar un prieten dispus sa o urmareasca ai si tu...
sa nu faci o prostie si sa ii dai papucii degeaba...

| serendipyti a răspuns:

Te inteleg, numai ca o inteleg si pe ea vrea sa iasa doar cu fetele in club pentru ca si prietenele ei vin singure vrea si ea sa fie singura probabil sa se manifeste liber fara sa aiba inhibitii dar asta inseamna k poate flirta cu cineva in fine las-o sa iasa chiar daca te deranjeaza iti spun eu nu este ea de vina ci anturajul in care este pentru ca prietenele ei ii baga in cap s iasa doar ele ca fetele da' nu conteaza daca te iubeste nu te va dezamagi poate simte nevoia de libertate un pic si se simte sufocata doar ca tu trebuie sa fii atent sa nu cumva sa ti-o ''sufle'' altul pentru ca sincer in club sunt tentatii