| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua.
Am o mica problema cu logodnica mea si am nevoie de parerile voastre.

1. Eu lucrez de acasa iar ea nu suporta sa stam impreuna acasa toata ziua (locuim in 4 camere iar biroul in una din ele) in afara ca i-am propus de nenumarate ori sa avem activitati impreuna si nu vea nici sa auda. (e plecata aproape toata ziua de acasa ca sa nu fim impreuna in aceeasi casa)

2.Inainte aveam incredere in ea atunci cand mai iesea o data la 2 luni cu fetele la club insa dupa ce am iesit cu ea la club si a dansat cu unul in fata mea nu mai am deloc. Acum imi cere sa uit ce s-a intamplat si sa am incredere in ea sa o las sa iasa cu fetele in club, sa plece cu o amica la mare (ambele logodite), sa se duca in alta tara cu alte prietene sau chiar in Ibiza.(singure ca fetele)

In alta ordine de idei vrea sa ne casatorim, copil, etc. (am ajuns sa nu mai inteleg de fapt ce vrea de la viata)

Sunt eu chiar deplasat cerandu-i sa nu mai iasa cu fetele in club ci numai pe zi, sa nu insiste sa plece cu prietene la mare sau in tratamente la munte singura?

Ce parere aveti fetelor? Va rog barbatilor ajutati-ma si voi!

67 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cred ca dupa casatorie isi va schimba obiceiurile.
Asa că gândeste-te bine dacă vei face acest pas cu ea.
Din punctul de vedere al unui barbat casatorit de 30 de ani.

| ania a răspuns:

E omare greșeal să te muți cu cineva fără casatorie.

| alex177770 a răspuns (pentru ania):

Buna seara Ania, nu inteleg raspunsul! Poti sa dai mai multe informatii te rog? Ce vei sa spui mai exact dupa ce ai citit totul?!

Multumesc anticipat!

| suntserios a răspuns (pentru alex177770):

Ania in principiu nu vrea sa spuna nimic. E ca o placa stricata aici pe TPU, nu scrie decat ca e pacat sa locuiesti sau sa faci sex necasatorit. Nu o intereseaza situatia, nu o intereseaza nimic. Ea atat, face mica ei propaganda religioasa. Zero sfaturi, zero emaptie, zero nimic, doar judeca pe cei necasatoriti,

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ar trebuii sa te desparti de ea, nu te suportă si sigur are pe altul, apartamentul este al tau? Daca da ea nu are ce cauta in el, desparte te de ea, ea face reguli la tine acasa? Sa mearga la măsa sa faca pe desteapta, ce varste aveti voi?

| alex177770 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Salut Cristi, da apartamentul este al meu (in chirie) deoarece cel cumparat inca se construieste. Ca varsta eu 37 iar ea 36! Neja suntem seniori amandoi!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca logodnica ta te iubeste, fiindca o fata care te iuebste ar fi inebunita sa stea cu tine, non stop.
Faptul ca pleaca cu fetele in club sa se distreze si pleaca toata ziua de acasa, este pentru ca s-a plictisit siiarta-ma ca-ti spun, dar nu te mai suporta, de aceea va si certati atat de des.

Osi cauta pe altul, dar nu gaseste pe cineva sa-si satisfaca pretentiile Financiare probabil, asa cum ai obisnuit-o tu, asa ca, atunci acdn sat acasa cu tine si-i plictisita de moarte, se razbuna pe tine, si ca sa nu te mai vada in fata ochilor, pleaca toata ziua.

Nu face greseala sa te casatoresti cu femeia asta, fiindca nu merita sub nici o forma!
Viata aia de destrabalare, cu fetele prin discoteci si cluburi la agata cocalari si smecheri, ar trebii sa-i treaca pana acum, dovedindu-ti ca-i femeie "de casa", care vrea intr-adevar familie si copilasi cu tine, trebuind ca tu sa primezi intotdeauna inainte prietenilor ei.
Dumenzeu sau karma deja iti arata ce este rau cu femeia asta, tu doar trebuie sa deschizi ochii si sa vezi realitatea, inainte sa faci greseala vietii tale!
Imi pare sincer rau d etine, ca nu ai intalnit pana acum o femeie sincera si reala, care sa te iubeasca cu adevarat, ca s avezi ce diferenta enorm este intre o femeie constita si iubitoare si o femeie prefacuta, cum este asta de o intretii acum.

In ultimii zece lucrez impreuna cu sotul, de acasa, dar niciodata, absolut niciodata nu ne-am plans unul de celalat, dimpotriva, avem o mare multumire sufleteasca ca suntem impreuna, ca ne bem cafeaua impreuna, ca fiecare merge in birou lui (avem camere diferite, ca-i casa foarte mare) si cand avem chef stam de vorba, ori avem lunch impreuna, cina la fel, iesim intotdaeuna impreuna la plimbare si cumaparturi samd.

| alex177770 a răspuns (pentru Violleta2022):

Iti multumesc enorm Violleta2022, sunt cam de aceeasi parere dupa ce a dansat cu acel barbat in fata mea. Pe de alta parte aseara cand am avut disutia chiar ea mi-a recunoscut ca nu se simte bine in relatie, ca nu ii mai dau libertate si ca niciodata nu va renunta la libertatea ei.
A spus ca atunci cand are liber isi face apropo de lucru numai ca sa nu stam impreuna bot in bot.
Vreau sa iti spun ca la 4 camere am inceput sa inchid si usa de la camera de unde lucrez numai ca sa se simta confortabil in casa si atunci cand muncesc sa nu ne deranjam unul pe altul insa atunci cand eu lucrez si ea este acasa intra peste mine constant si ma deranjaza de la lucru ca sa forbeasca prostii cu mine*.
In alta ordine de idei a inceput sa planga aseara si mi-a spus ca era mult mai bine atunci cand eram impreuna dar nu locuiam impreuna pentru ca fiecare avea libertatea sa iar cand ne intalneam era totul mult mai incitant.
Mi-a reprosat ca nu conversam mult (insa eu vorbesc destul de mult / am lucrat in vanzari toata viata) si ca ar dori sa fiu mai poetic ( sa ii fac poezii si sa ii recit pentru ca asa putem avea mai multe relatii intime)(acum max 1 data pe sapt. la inceput de 4-5 ori).
Eu ma duc 3 ore zilnic la sala insa imi reproseaza ca nu stiu sa dansez si ca aia ar fi cauza ca nu iesim impreuna in club (insa stiu sa dansez salsa, bachata, vals, vals vienez, etc).
Deja tot ce imi spune mi se pare ridicol si fara sens!

| alex177770 a răspuns (pentru Violleta2022):

In alta ordine de idei, tin sa spun ca imi reproseaza ca dedic foarte mult timp job-ului (fiind firma mea) cateodata si 14-18h pe zi insa atunci cand ea lucreaza iar cand este libera da imi programez munca astfel incat sa am timp de ea, sa iesim impreuna (iesim de 2 ori pe saptamana si cel mai mult cu prietenii sau sora ei / ii propun sa facem planuri singuri si de cele mai multe ori imi zice ca nu are chef sau ca e foarte obosita. Un exemplu mai clar ea are si saptamani cand lucreaza doar 4-5 zile pe saptamana /asa cam o saptamana la luna. Iar alte zile cand in loc de 12 ore lucreaza doar 8. Insa vine acasa, isi face dus si se baga in pat zicand ca e obosita. Doarme dupa care cinam si se baga iar in pat. Atunci imi propune sau ii propun sa ne uitam la un film. Incepem sa ne uitam iar deodata incepe sa imi reproseze ca in loc sa ne uitam la film ar trebui sa avem conversatii constructive pentru relatie.
Schimband putin de subiect, atunci cand iese cu fetele in club, imi scrie 1 data sau de 2 ori intrebandu-ma ce fac si cum sunt. Am incercat sa o sun o data sau de doua ori si nu mi-a raspuns zicand ca prefera sa vorbim prin mesaje deoarece este zgomot ( sotiile prietenilor tot timpul raspund la telefon daca acestia le suna) nu au aceasta bariera.

Avand discutia de aseara, i-am spus ca daca vrea sa continuam impreuna va trebui sa negociem iesirile in club, sa nu plece cu fetele in alta tara/munte/mare/ tratamente singura si sa se calmeze in relatie, sa nu mai fie asa de agresiva/nervoasa.
Raspunsul ei a fost ca niciodata nu va renunta la libertatea ei, ca am facut-o sa piarda doi ani din viata si ca daca ne despartim o sa ramana fara copil (cea mai mare iuzie a ei) deci da vina pe mine! Stiind ca nu va mai gasi pe cineva cu care sa isi intemeieze o familie, sa aiba copil etc tot nu renunta la libertatile ei.

| Violleta2022 a răspuns (pentru alex177770):

Constat ca acum ai inceput s avezi realitatea, dar tu o iubesti si inca nu vezi ca ea nu are nimic pentru tine, chiar nimic!
Vrea libertatea ei, vrea distractie cu fetele, vrae sa denseze in cluburi cu ce barbat vrea samd.
daca au inceput si preorsurile atunci chiar este clar ca nu te mai suporta dleoc, dar probabil ca o finaintezi foarte bine, daca ea inca te mai tine sa-i dai bani si sa-i cumperi ce vrea.

Crede-ma ca un asemena om nu merita tinut pe langa casa ta, nici sa-l iubesti, pentru ca este o femeie patetica care-si bate joc de tine. Pacat ca nu esti capabil sa vezi realitatea!
Sfatul meu, ca mama si ca sotie maritata cu un it-st, care sta ca si tine 16-18 ore pe zi pe computer, este sa ii redai libertatea pe care si-o doreste, adica sa-i dai un sut in fund si sa-ti cauti o fata iubitoare, ca pana acum nu ai gasit-o si habar nu ai cat de frumoasa poate fii dragostea cu un om care te iubeste cu adevarat, care iti gaseste cuvinte balnde si frumoase, careia ii este drag sa petreaca timp cu tine si sa iasa cu tine cand aveti amandoi liber, sa-ti faca copii si sa fie capabila sa se ocupe de ei si d tine.
Femeia cu care esti acum nu este ceea ce-si doreste nimeni pe termen lung, poate pentru o seara fierbinte, dupa care ar arunca-o pe strada fiindca in pat o fii regina care te satisface, dar in rest este un gunoi.

| alex177770 a răspuns (pentru Violleta2022):

Violleta 2022, am avut iar cearta, imi spune mai tot timpul ca nu stiu sa port o conversatie cap-coada! (am inceput sa ma intreb daca chiar este adevarat?)(ca au fost mai multe persoane care i-au spus acelasi lucru).

De exemplu in aceasta dimineata ne-am trezit, o dimineata minunata! Am luat micul dejun si ne uitam la PRO-TV la horoscop, au zis ceva despre zodia mea legat de relatia in cuplu iar ea a inceput sa imi faca capul calendar cu intrebari daca asa este tinand cont ca aseara am si vorbit despre relatie.

In al doilea rand s-a legat de un fapt intamplat acum 1 luna cand ea mi-a aratat o poza cu prietena ei(maritata) fiind in muzeu iar prima intrebare a mea a fost daca era cu sotul ei (ea voia ca raspunsul meu sa fie legat de cum este imbracata ) si ne certam mai tot timpul pe subiecte atat de marunte ca astea.

Imi spune ca se plictiseste cu mine pentru ca nu am comunicarea de care are nevoie. Ne trezim, luam micul dejun impreuna iar eu ma pun la calculator! ( imi striga ca nu avem timp pentru noi si ca rutina cu mersul la calculator o scoate din sarite).

Astazi am programare la medic (urolog) deoarece am primit rezultatele la analiza de a fii tatic. Ea a iesit cu sora ei sa se plimbe, eu plec la sala iar imediat dupa am progamare la medit unde am rugat-o sa ma insoteasca ca sa ne dea medicul vestea la amandoi (mi-a spus ca nu are ce cauta acolo, ca pot sa ii spun si eu ce a zis medicul).

In afara de asta imi spune mai tot timpul ca nu ii place fata mea pentru ca nu mai rad sau zambesc ( eu cred ca este perfect normal tinand cont ca mai tot timpul ma critica).

Te rog sa ma ajuti si sa iti dai cu parerea la aceste ultime aspecte!

Mersi mult de tot!

| alex177770 a răspuns (pentru Violleta2022):

Aseara am avut o discutie in care mi-a reprosat ca s-a lasat de teatru din cauza mea (acum cateva luni a intentionat sa faca o piesa de teatru amateur in care era curtezana si trebuia sa se sarute cu actorul principal de mai multe ori - este adevarat ca nu am putut sa concep asa cera! Mi-a propus sa o faca iar eu sa nu ma duc! Hahah).

Ca are dorinta de a face yoga si sa se duca la sala, de la inceputul relatiei chiar eu am rugat-o sa faca sala insa niciodata nu se duce (chiar eu am vorbit cu un amic antrnor personal si am platir 1 luna insa ea s-a dus doar 3 zile).(si da vina pe mine ca nu face aceste lucruri).

Aseara am ajuns la acordul sa nu ne mai reprosam lucruri, sa ne vorbim cu calm, fara tipete, sa traim prezentul fara a ne lega de intamplari din trecut, sa mergem la clase de dans impreuna ca sa ne apropiem asa cum eram la inceputul relatiei, sa facem o plimbare in fiecare seara, sa iesim mai mult la terase, etc (a fost total de acord).

In aceasta dimineata la prima ora iar reprosuri, se leaga de trecut, etc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru alex177770):

Imi pare rau sa-ti spun, dar femeia asta nu merita nici o ceapa degerata!

Cum vrei s afaci copii cu una care nu da oi bani pe tine?
Tu mergi al medic sa iei raspunsul la o analiza importanta pentru amandoi, sa vezi daca esti fertil...dar ea a ales sa maeraga sa se plimbe cu sora-sa?
Tie chiar nu-ti spune asta nimic?
cat o doare pe ea in fund de sanattatea ta?
tot ce vrea sunt banii tai, casa ta si un prost care s ao interina, dar ca barbat tu esti nimen pentru ea, ca nu te iubeste, nu te respecta si nu te vrea langa ea, fiindca o plictisesti si nu te mai suporta.

Baiete, terzeste-te la realitate ca asta este ultima femeie de pe pamant cu care ar trebui sa faci copii.
Da-i papucii si fa-te liber pentru o fata care sa te merite, sa te iubeasca sis a te respecte!

| Puicusmantana a răspuns (pentru alex177770):

Salut Alex, mi-am facut cont special pentru tine ca sa iti raspund, am citit tot pana acum ce ai scris, si parca nu imi vine sa cred ce vad, trebuie sa fii putin realist, poate tu nu vezi asa cum vedem noi lucrurile (cititorii) pentru ca tu o iubesti, concluzia mea e foarte simpla si ferma, din ce am citit CLAR ca nu te iubeste, sunt convins 100% cunosc acest comportament, o femeie cand iubeste te sufoca ea pe tine si se comporta ca un copil, ai spus ca ai o firma, e clar de ce trage de tine, e constienta ca la varsta ei nu mai gaseste pe unul cu situatie financiara buna si de asta tot trage de tine, daca avea 20 si ceva de ani erai demult pa, daca stai bine financiar pentru linistea ta si viitorul tau sa ii propui sa mergeti la un detector de minciuni ca sa vezi daca ea te iubeste daca ai fost inselat etc, si ea sa te intrebe la fel, sa vezi cum reactioneaza, dar sa nu fii surpins cand o sa iti spuna ca nu vrea, ca o sa te abureasca cu "increderea" etc, tu vezi cum reactioneaza si daca vrea eu zic sa te duci e o investie f buna pentru viitorul tau, si la poligraf o sa vezi daca chiar isi doreste libertate sau nu, asa o sa iti raspunzi si tu la intrebari pe care le ai pe suflet, eu zic ca merita si inca ceva, prietenii sunt ca o oglinda, daca stai langa milionari esti si tu unul, daca ea vede la prietenele ei ca alea ies si si o trag cu barbati random alea o sa ii povesteasca ei si o sa o faca curioasa etc, parca si vad discutiile "fata, o viata ai" " nu te merita" "e vina lui daca tu il inseli", stii ce ai de facut, chiar imi pare rau de tine, chiar te simt ca vrei nevoie de ajutor, de o parere, nu te lasa influentat de ea, are o varsta deja ea trebuie sa gandeasca mai matur, etc bafta si sper ca o sa iei o decizie buna, altfel o sa fii marcat pe viata

| alex177770 a răspuns (pentru Puicusmantana):

Mersi mult de tot! Chiar ma gandesc bine acum la toate parerile voastre! Am fost la medic si rezultatul a fost foarte fericit i-am transmis iar acum numai de copil vorbeste sa facem copil, ea vrea sa își cumpere apartament de 2 camere singura. Ii propusesem sa ne luam unul de 3 camere impreuna insa cum eu voi avea unul vrea și ea unul inainte se căsătorie! Iar dupa ce a fost la plimbare cu sora ei a venit și parca nu s-a întâmplat nimic între timp!

| Puicusmantana a răspuns (pentru alex177770):

Nu e ciudat ca parca se pregateste? Sa isi cumpere ca sa aiba si ea ceva in caz de divort? pe langa asta o sa te trezesti si cu copilul luat si o sa platesti si pensie alimentara raportat la venitul tau, asa ea isi indeplineste scopul, venit are copil si te tine si la distanta, eu iti zic doar sa ai grija, inca esti tanar, sunt o gramada de femei singure si cu capul pe umeri

| alex177770 a răspuns (pentru Puicusmantana):

Deja iti dau dreptate! Am mai discutat in seara asta despre faptul ca nu ma respecta si vorbeste pe un ton urat fata de persoana pe care zice ea ca o iubeste.

Acum doua zile vorbisem sa imi cumpar impreuna cu un prieten un apartament in Grecia pe care sa il inchiriem. Am facut contractul iar in seara asta am fost la el sa semnam insa nevasta lui nu a mai fost de acord si a cazut planul. Ajungand acasa si spunandu-i cele intamplate ea deja s-a infuriat pe mine reprosandu-mi ca nu stiu sa ma impun (practic sa il oblig pe prieten sa se tina de cuvant).

Dupa a inceput sa imi spuna ca e mai bine asa deoarece un an si jumatate (perioada cand trebuia sa facem putine sacrificii( adica sa nu mai mergem in 8-10 calatorii anuale ci in 3)) este momentul perfect sa avem un copil si sa nu facem sacrificii iar in perioada sarcinii sa mergem 2-3 luni in Bali si in alte excursii.

La inceputul relatiei este adevarat ca aveam mai multe proiecte insa acum am unul si bun, stabil pe care ma pot baza iar ea imi reprosaza ca trebuie sa incep un al doilea proiect sau sa imi caut inca ceva de lucru (acestea au aparut ca raspuns la intrebarea facuta / cum ar fi daca as avea o perioada mai grea si as castiga 1 an de zile doar 1000 eur pe luna - mi-a spus ca nu s-ar intampla nimic, insa nu i-ar conveni ca partenerul de viata sa castide mai putin decat ea ( ea isi doreste sa aiba un casa un barbat care sa intretina familia).

Pe de alta parte mi-a spus, citez " nu te-am luat de frumos, atunci cand te-am cunoscut radeai, aveai mai mult farmec, mai multe proiecte iar cu asta m-ai sedus ".

Iar dupa a zis urmatoarele : ( acum esti obosit toata ziua (lucrez de obici de la 9 dimineata pana la 3-4 noaptea) mai putin cele 3 ore de sala), nu razi, nu mai ai farmec, te trezesti dimineata si faci toate lucrurile cu ochii semi-inchisi. Imi spune ca s-a plictisit de ceva atat de monoton (insa cand ii propun sa mergem la terase imi zice ori ca trebuie sa strangem bani pentru casa, ori ca e obosita, ori ca nu are chef.

In aceasta seara am avut o conversatie in care am ras, glumit, etc iar cand incerc sa o sarut ca sa avem relatii **** mi-a spus ca o dor ovarele (deja nu ma mai deranjaza aceste raspunsuri fara sens), incerc sa continui conversatia ca poate poate se remediaza situatia iar deodata hop ca o vad cu telefonul rasunzandu-i surorii ei la mesaje iar mie nimic.

Cu asta v-am spus cam totul! Pareri va rog (dar sincere, chiar daca dor)! Multumesc anticipat!

| alex177770 a răspuns (pentru alex177770):

In alto ordine de idei vrea sa ii arat ceea ce fac eu ca sa ma ajute si sa castigam mai multi bani impreuna, sa facem un business impreuna deoarece ea vrea sa fie asigurata toata viata, sa nu duca problema banilor. (toate astea deoarece imi spune ca parintii ei au avut toata viata problema banilor deoarece nu stiau sa ii administreze). Eu sincer deja nu mai am incredere sa fac ceva cu ea (aparte ca in ultimele zile mai tot timpul imi spune ca ea nu ar putea sa stea cu un barbat care sa nramana fara bani).

| alex177770 a răspuns (pentru Violleta2022):

Violleta, cu ajutorul vostru imi dau seama incet insa imi este inca foarte greu sa fac pasul de a ma desparti de ea.

Apropo, imediat ce am iesit de la medic, am sunat-o sa ii dau vestea cea buna, cand am ajuns acasa ma asteptam sa sara pe mine de bucurie insa nu a fost asa! Cu mare parere de rau (chiar a durut).
Iar dupa a inceput sa ma intrebe ceea ce a zis medicul cu detalii despre analize, si legandu-se de faptul ca ceea ce vazuse ea in toata analiza era un singur punct negativ si ca trebuia sa fie ea la medic sa ii intrebe totul si ca ii pare reu ca nu a fost acolo.

Nici nu mai intelegeam, cand eu am rugat-o sa vina, nu a vrut. OAre de ce dupa?!

Mersi mult pentru tot! O seara cat mai placuta!

| Violleta2022 a răspuns (pentru alex177770):

Dupa cum am spus, nu te iubeste si nici nu-i face placere sa stea cu tine, dar are un target ascuns, ceva ce vrea de la tine si stie ca va primii fiindca tu o iubesti.
Probabil ca urmareste sa-i treci casa pe numele ei, sau sa-i cumperi si ei o casa, ori sa-i cumperi masina si ce mai vrea ea, odata ce ea nu munceste nicaieri ci doar se plimba cu fetele si se duce in cluburi la distractii cu alti barbati.
Vrei copii?
Apai cauta-ti o fata iubitoare, cuminte, sa fie mai mica de 30, ca sa faceti copii sanatosi si sa poate sa aiba grija si de ei dar si te tine.
Viata alaturi de femeie asta nu va fi decat un calvar, fiindca lipsa dragostei pentru tine o va face si mai uracioasa si mai rea si mai nepasatoare.

| alex177770 a răspuns (pentru Violleta2022):

Violleta, atentie, ea lucreaza si castiga in euro un salariu bun din afara tarii. Si nu, nu iese foarte des cu fetele, aprox la 1-2 luni in club iar de calatorii in afara tarii tot timpul mi-a zis insa niciodata nu a facut-o pana acum. Insa de exemplu astazi i-au oferit de la munca (deoarece unde lucreaza au inchis luna urmatoare aici in oras) oferta de a pleca in afara orasului sau char din tara sa lucreze 2 saptamani, si avea optiunea de a nu lucra dar sta acasa (neplatit), de a lucra in alt oras/alta tara (plata, diurna, hotel) sau a sta acasa cu posibilitatea de plecare pe salariul de baza.
Ea a ales varianta de apleca, zicandu-mi ca este alegerea ei si ca nu ma pot baga. Insa a spus ca daca pleaca atunci cand nu lucreza (weekend) ma pot duce la ea.

Crezi ca se mai merita sa angajez un detectiv particular sau detector de minciuni ca sa stau mai linistit?

| Violleta2022 a răspuns (pentru alex177770):

Iata ca cineva acolo sus te iubeste, daca ea a ales sa plece afara, sa lucreze, aratandu-ti clar ca nu mai are nimic pentru tine si nu vrea sa mai lungeasca agonia, alaturi de tine, fiindca urmarea probabil sa te paraseasca, ori poate fae prostitutie, ori are un alt amant.

Nu cred o iota din ce spune ea si nu m-as mai stresa, dimpotriva, i-as spune sa plece si sa nu se mai intoarca, abia iti da tie posibilitatea sa-ti gasesti pe altcineva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

" ea nu suporta sa stam impreuna acasa toata ziua"

e clar de aici ca e o problema deja...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ești deplasat. Ea e deplasată în sensul că se tot deplasează.
Ea asta vrea, să se deplaseze. Și să danseze.

| relian a răspuns:

Fetele te pot ajuta, daca mergi la ele, asa aici pe net, stiu si eu daca te multumesti doar cu atit laughing
Logodnica ta te tine pentru malai, ai material, dar cam atit, in rest are nevoie si ea de barbat.
Ma refer de un barbat care sa-i placa, sa o atraga, care sa faca sex asa cum vrea ea.
Tu doar o intretii, restul are ea grija cu cine sa le faca.

Pat dublu la hotel, e bun si asa rau, iar tu nu ai bilet acolo.E clara, o sa stea cu careva de la munca, are pe cineva ce eu trage, iar tu stai si povestesti pe net laughing

Stii ce iti sugerez? Daca ai ceva bani, plateste un detectiv de asta particular sa o urmareasca, cateva zile, la club, tu las-o, apoi stii cu cine stai.
Dar garantat ea are pe altul, sau pe altii.
O femeie care sta toata ziua la munca, deci nu va vedeti deloc, vine acasa si vrea singura laughing tu, a te auzi cand spui astea? Baga ciinele pe urma ei, o sa afli rapid si sigur cu ce se ocupa fata

| alex177770 a răspuns (pentru relian):

Chiar crezi ca e buna optiunea cu detectivul? Are rezultate reale? Ai facut incercarea?

| relian a răspuns (pentru alex177770):

Eu u am facut incercarea, dar poti tu sa o urmaresti, daca te pricepi, sau pune cum am spus detectiv, normal ca ala cu asta se ocupa, daca ea calca pe bec, s-a ars laughing

Dar trebuie sa nu-i dai nimic de banuit, sa o lasi asa mai ca nai vrea, sa mearga pe unde spune ea, singura, sau cu prietene deale ei.Iar tu sa o faci sa creada ca esti f ocupat, sau mai stiu eu plecat pe undeva vreo 2-3 zile laughing

N-are cum sa nu o prinzi daca are pe altul. Optiunea daca ai bani, nu daca ar fi buna, este f buna, este exact ce ai nevoie.

Daca nu are pe nimeni, inseamna ca e nitel dusa laughing Dar e bun ca isi plateste rtotusi partea sau ce ai spus tu ca tu 60 ea 40 sau ce cifre ai dat tu.

Deci detectivu o poate urmamri, stiu si eu cateva zile,, iti face raport, poze tot, nu asa doar vorbarie laughing

| Catrice a răspuns:

Femeia aia muncește 12h pe zi, spala, gătește, face curat și cand vrea și ea puțin timp pentru ea tu ii impui sa stea acasă și tu pe capul ei.
Asa femei fraiere care sa stea cu bărbați din ăștia mai rar...

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Eu sunt de acord cu tine. Op trebuie sa îi acorde timp liber pe viata. Este win/win. Nici ea nu trebuie sa mai suporte un barbat care vrea familie si poate sa stea in club 24 din 24 si sa incerce toate optiunile. Iar el poate sa isi gaseasca o fata compatibila cu propiul set de valori.

| minrest a răspuns:

Cum te va suporta frate cand veti iesi la pensie? Oamenii care se iubesc se suporta foarte bine; de abia asteapta sa plece in voiaje lungi, sa fie impreuna tot timpul. Si apoi, ea nu lucreaza, nu invata? Dar ma rog, esentialul e ca daca nu te suporta bine, foarte bine chiar, nu te iubeste.

| Holiday a răspuns:

Taie-i banii si trimite-o la munca. Daca tot vrea sa iasa, o sa aiba inca un motiv.hee hee

Pe de alta parte, atat ea, cat si tu, aveti nevoie de timp "ca fetele", respectiv "ca baietii". Sa stati toata ziua bot in bot unul cu altul, pe termen lung nu e sanatos deloc.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă înțeleg corect, logodnica ta nu prea suportă să te aibă în preajmă... Poate că ar fi un indiciu bun că ar trebui să reevaluezi planurile de căsătorie...

| gabicoo a răspuns:

Făi papucii și las-o să plece! Definitiv!
Esența unei relații de lungă durată e tocmai statul împreună.

| Emma30555 a răspuns:

Da i libertate! Asta își doreste. Încearcă sa mai adaugi și tu sare și piper, sa ai și tu activități proprii, sa mai ieși, e genul de femeie care urăște monotonia, nu e genul care sa stea bot în bot cu partenerul dar totuși cred ca nu te iubește 100% altfel ar vrea sa iasă cu tine mai des, s ar plictisi sa iasă în club cu fetele, dar trebuie sa ai si tu inițiativa, prieteni cu care sa va distrați, și poate ar trebui sa simtă și ea un pic de gelozie. Eu personal cred ca e mai plictisitor sa te distrezi cu fetele decât cu iubitul, simți sa faci asta când iubitul nu îți oferă deloc distracție sau te sufoca. Poate ești genul de om sufocant, poate prin felul tău stai pe capul ei prea mult si ii consumi energia.

| alex177770 a răspuns (pentru Emma30555):

Exact asta imi spune ea, ca sunt prea sufocant pentru ea, ca o iubesc prea mult si exprim aceasta dragoste prin sufocare. Diupa o discutie (chiar aseara) mi-a spus ca daca ar iesi cu fetele ar fi paa la ora 3, ca o sa promita ca nu mai bea sau doar foarte putin ca sa nu se ameteasca iar daca in acele momente eu sunt cu baietii in alt club ne putem intalni acolo unde este ea cu prietenele. Pe de alta parte a spus ca daca este sa plece cu amicele 3-4 zile sau o saptamana gen mare, munte sau capitala euroeana o va face o data pe an sau chiar o data la 2 ani. Emma, crezi ca asta schimba cu ceva lucrurile? Mersi mult!

| Emma30555 a răspuns (pentru alex177770):

Are și ea dreptate din punctul ei de vedere. Dar cum am mai spus nu va potriviți sau nu va iubiți 100%, sau sunteți încă imaturi. Ea se simte mai bine cu fetele tu ii dai momentan un oarecare echilibru. Normal ar fi sa va simțiți bine cu toții sa poți sa te integrezi și tu în lumea ei. Nu e ceva anormal sa plece cu fetele din când în când, se mai întâmplă, dar dacă nu aveți încredere unul în celalalt apar probleme. Dar din ce am citit, cu ce ai mai completat pare ca e cam egoista și e posibil ca ea sa caute pe altcineva. Nu e mulțumită dar nici nu te lasă în pace. Ți am spus părerea mea, eu personal prefer sa am multe activități cu iubitul, dar dacă este prea sufocant și prea "după mine" probabil ca as începe sa simt sa mai ies și fără el dar nu as ajunge sa l stresez sa-i spun mereu ca ma sufoca sa îl deranjez de la munca sau sa încerc sa îl schimb. Ori îl iubesc ori nu.

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca ea nu vrea sa te mai aiba in preajma, inseamna ca relatia voastra deja e subreda. Mai ales ca a dansat cu altul in club de fata cu tine. Comportamentul asta denota lipsa de respect si batjocura fata de tine. Cut her loose, she's not worth it!
Gandeste-te putin. Una e sa danseze in club cu altul pe la spatele tau, si alta e sa faca mizeria asta de fata cu tine. Inseamna ca nu te considera deloc un barbat si nu are respect fata de tine.

| anonim_4396 explică (pentru StoicAnalysis):

Mie imi este mila de el. Si pe mine m-au ars femei, dar nu in halul asta. El este lvl. 99+ simp. Fara suparare, dar trebuie sa îi spunem adevarul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa-ma sa ghicesc! Tu platesti apa,gazul, chirie, mancare, hainele ei, vacantele si iesirile in oras. Esti beta provider, fratele meu. Eu zic ca daca isi da besini din astea acum, pfoiii, sa vezi ce o sa faca dupa ce iti devine nevasta. Ceva imi spune, ca desi tu o intreti, ea nici macar nu isi spala farfuria de unde a mancat. Este exclusiv vina ta ca esti prea moale. Fara nici o gluma, instinctul imi spune ca deja o loveste un chad.

| alex177770 a răspuns (pentru anonim_4396):

Platim 60/40 deoarece ea castig mai putin, la calatorii (7-10 pe an) ea plateste avionul iar eu hotelul in rest 60/40, hainele si le cumpara ea, par si tot ce are nevoie ea. Gateste, face curat, spala aproape tot ea (eu din cand in cand)!

| anonim_4396 explică (pentru alex177770):

Ok,deci nu esti beta provider. Tot nu este ok cum se comporta cu tine. Cred ca este o super narcisista, si nu exclud varianta cu chad. Tu sti ce este mai bine de facut. Iti doreac multa bafta.

| alex177770 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-ma ca este foarte probabila varianta cu chad! Cel mai mult ma intereseaza parerea voastra din toate punctele de vedere! Si da ii plac banii, o aud mai tot timpul ca vorbeste de case, masini, iahturi insa nu isi vede lungul nasului!

| anonim_4396 explică (pentru alex177770):

Atunci fii barbat! Las-o. Oricum chad se va plictisi de ea la un momendat. Pt ca chad isi alege ce este mai bun, iar iubita ta cat ar fi de frumoasa, chad nu o sa-i accepte besinile de printesa. Ala o sa se insoare cu o tipa modesta, loiala si familista. Si dupa aceea, cu siguranta o sa vina inapoi la tine sau va sari din chad in chad pana la 30, cand va fi game over, sau mai rau, va deveni single mom. Eu zic ca Dumnezeu te-a ajutat, pentru ca ti-a aratat inainte de nunta adevarata fata a ei.

| alex177770 a răspuns (pentru anonim_4396):

HAi sa iti spun cel mai tare, are deja 36 de ani!

| anonim_4396 explică (pentru alex177770):

Aaaa, pa-i de aia bossule nu te lasa sa o parasesti. Ca vrea casnicie, dar vrea si pe chad, dar vrea si distractii non stop in club. Mai gaseste ia, baiat ca tine la pwuulivară. Dezastru! Femeia ta nu este proasta de loc. Stie ca poate sa faca sex cu un chad, dar este constienta ca chad nu o sa se insoare cu ea niciodata laughing

| anonim3248 a răspuns (pentru alex177770):

Nu ai nici un viitor cu aia de 36 de ani.

| anonim3248 a răspuns (pentru alex177770):

Caută alta că aia la 36 de ani vrea altceva.

| anonim3248 a răspuns (pentru alex177770):

Femeile măritate trecute de 30 de ani își înșelau bărbații când vroiau ele și aveau cu cine.

| alex177770 a răspuns (pentru anonim3248):

Eu 37!

| anonim3248 a răspuns (pentru alex177770):

Caută alta că femeile care vor ceva serios nu mai merg în cluburi cu prietenele la 36 de ani.

| anonim3248 a răspuns (pentru alex177770):

Tu ar trebui să o dai afară din casă și să începi să îți cauți o femeie cu care să te însori că deja ai 37 de ani.

| alex177770 a răspuns (pentru anonim3248):

Sapt viitoare pleaca la capitala cu munca 2 saptamani, firma ii ofera camera de hotel (pat dublu numai pentru ea), eu am cateva zile treaba pe acolo si imi zice sa imi gasesc alt hotel sa nu stau cu ea ca mai sunt colegi de munca si niciunul nu se duce cu sotul/sotia! Hahahah

| alex177770 a răspuns (pentru alex177770):

Pe de alta parte nu prea vrea sa iesim la terase seara (doar 1-2 ori pe luna in rest numai pe zi) insa nici ea nu iese seara, numai cand o invita prietenele sau colegele de servici in club (strict).

| Sekim a răspuns:

Ma gandesc ca intrebarea ta este una retorica. Singurul scop al unei relatii e efectiv ca cei doi oameni sa fie cat mai mult posibil impreuna si sa se iubeasca, sa faca totul impreuna etc. Daca logodnica ta nu doreste sa faca un lucru de baza, fundatia cum s ar spune, e destul de grav, mai ales daca e in stadiul in care pleaca de acasa numai ca sa nu te aiba prin preajma. Intrebarea cred ca ar trebui sa fie, unde isi petrece timpul in fiecare zi cand tu esti acasa? A doua problema ar fi iesitul in club. Nu zice nimeni sa nu iesi, dar in niciun caz nu iesi in club, mai ales atata timp cat tu nu esti cu ea si nici asa sincer nu mi se pare un loc bun sa va "distrati". Daca femeia ta a dansat cu alt barbat chiar in fata ta in club, sa ne gandim putin doar la ce se poate intampla cand nu esti tu de fata. Lipsa de respect la faza asta mi se pare sincer uriasa. Tu stii deja ce ai de facut, ai venit aici sa intrebi ce ar trebui sa faci dar stii deja, asa ca intrebarea ta e retorica.

| adryang78 a răspuns:

Chiar mai iei în calcul ideea de căsătorie, din moment ce ea nu suportă să vă petreceți timpul împreună? Nu-ți ridică semne de întrebare? Te trezești că apar și copiii, apoi intrați într-un divorț urât de pe urma căruia au și mai multe persoane de suferit.
Sfatul meu este să închei acest capitol din viața ta. E dificil, da, dureros, dar e clar că nu e persoana cu care să-ți întemeiezi un cămin.
Să auzim de bine!

| Jus7t a răspuns:

...bruh.

| hipotronic a răspuns:

Salut amice. Vezi tu, femeile ca și ea atacă exsct punctele vulnerabile la un bărbat ca și tine

Nu doar că nu este firesc, sunt traume ascunse în spatele acestor comportamente și pot fi chiar afecțiuni serioase cum este bipolaritatea

Poate că e narcisistă sau doar egoistă, asta doar un specialist ar putea spune concret

Ce este însă cert e că e instabilă și nu e serioasă pentru că nu poate fi, asta e natura ei și știu că e dureros, dar cel mai înțelept lucru pentru tine e să mergi mai departe și să găsești pe altcineva

Crede-mă genul acesta de persoane nu duc nicăieri, întotdeauna vor exista probleme și dacă nu există le inventează ele, iar tu ești întotdeauna cel vinovat

Nu merită să îți irosești timp și sănătatea cu o persoană ca ea și nici să gândești că o poți tu salva, e o capcană mentală asta

Ai grijă de tine

| alex177770 a răspuns:

Va dau mai multe detalii! Ne-am cunoscut cu 2 ani in urma.
Dupa 6 luni s-a mutat la mine in apartament iar la 2-3 luni dupa ce s-a mutat cu mine a inceput cu reprosurica... ca lucrez numai de acasa si doreste sa fie si singura nu sa stau cu ea tot timpul, ca atunci cand se intalneste cu prietenii ei (sot si sotie) ma prezint si eu si nu ar trebui sa fie tot timpul asa, ca inainte sa se mute cu mine avea mai multa libertate si asa avea timp sa ii vina dor de mine si sa isi doreasca sa fie cu mine, ca eu nu am prieteni (acest lucru este cat de cat adevarat... am 4 si buni), ca ar trebui sa mai plec cu prietenii mei la munte/mare/sa ies in club ca baietii ( iesim la o bere, terasa in timpul zilei insa seara toti se duc la prietene/sotii acasa / nu mai vor sa plecam ca baietii la mare/munte/club dehja prefera sa iesim toti cu partenerele).

Cand ea pleaca in timpul zilei se duce acasa la failie sau prietene (si o cred/am incredere)

Tin sa spun ca atunci cand a dansat cu acel tip in fata mea era bauta. Insa nu poate sa dea vina pe bautura pentru ce a facut.

Cand pleaca la club cu fetele este dupa ora 11 pm.

Are o prietena care isi lasa iubitul sa ii aiba grija de copil iar ea se duce acasa la un coleg sa se **** si imi cere sa o las sa se duca impreuna la mare. Hahahah!

Ea lucreaza 11/12h pe zi in afara casei si imi cere ca atunci cand ea ajunge de la munca sa nu ma gaseasca acasa. Sa aiba timp cu ea (trup si suflet hahaha).

Eu daca am activitati sa le fac dupa ce ea ajunge de la munca ca sa nu fiu pe capul ei acasa cand ajunge!

Mie deja mi se pare super absurd ceea ce imi cere.

Acum doua zile am vrut sa plec de acasa si sa ne departim! S-a pus in genunchi in fata mea, m-a luat de picioare si nu m-a lasat sa plec. Mi-a spus ca trebuie sa o inteleg si pe ea.

Ea munceste 5-6 zile pe saptamna 12h aprox pe zi iar dupa imi cere sa o las singura acasa iar eu sa imi fac treaba ca sa ii dau spatiu. Mi se pare ridicol ceea ce imi cere mai ales dupa aproape 2 ani de relatie si tot ea imi reproseaza ca daca o las pierde din cauza mea 2 ani din viata! Pareri?

| Holiday a răspuns (pentru alex177770):

"Dupa 6 luni s-a mutat la mine in apartament..."

"Acum doua zile am vrut sa plec de acasa..."

Pai cum adica sa pleci tu?! Daca eventual nu mai merg lucrurile, o expediezi pe ea, ca doar e casa ta.

| alex177770 a răspuns (pentru Holiday):

Ca sa o las sa ii strang lucrurile si sa plece! Clar hahhaah

| anonim3248 a răspuns (pentru alex177770):

Dacă nu arăți bine, caută alta că ea în cluburi caută bărbați care arată bine.

| anonim3248 a răspuns (pentru alex177770):

Cand pleaca la club cu prietenele ei și este dupa ora 11 sigur la ora aia în cluburi nu sunt tocilari cu ochelari.

| alex177770 a răspuns (pentru anonim3248):

Aproximativ asa arat! Numai ca nu am patratelele atat de definite!

| anonim3248 a răspuns (pentru alex177770):

Ești sigur 100% că ea nu a făcut ceva cu cineva din cluburi până acum?

| alex177770 a răspuns:

O intrebare aparte!

Vi se pare mult sa ii cer persoanei iubite sa se lase de baut (bea si nu se poate opri numai la club sau evenimente (iar a doua zi nu isi aduce aminte de nimic sau foarte putin)), spunandu-i ca nu imi place situatia ca avand in vedere ca doreste o familie si copil?

Spunandu-i ca asta ar fi cauza principala in care nu prea sunt de acord cu iesirile la club cu fetele si calatorii singure ca fetele?

Am cerut prea mult?

Ea spune ca o sa faca tot posibilul ca sa se lase insa cand va fi vorba de evenimente si club va face exceptia de 1-2 pahare si la 60 de ani! Chiar in seara asta mi-a spus-o.

Pe de alta parte imi spune ca nu pot sa ii inpun sa nu plece cu prietenele in excursii, sa iasa in club, etc. Asta nici dupa casatorie sau copil, ca vrea sa isi traiasca viata.

| Xexexexexer a răspuns:

1. Are dreptate, si eu as lucra intr-o cafenea in situatia asta. Si eu as simti ca ma sufoc asa. Sa nu am pic de timp in care sa fiu singur cu gandurile mele. Nu mi se pare normal sa stai non-stop cu o persoana, oricat de mult iubesti o persoana la un moment dat ti se ia. Dar e posibil si sa nu fie fericita cu tine. Si eu plecam asa de acasa cand eram intr-un episod depresiv si simteam ca persoana de langa mine imi face rau.
2. Nu stiu ce sa zic. De aia mergem in club, sa dansam. A fost ceva lasciv?

V-ati mutat prea repede impreuna. Asta a fost prima greseala. Mi se pare ca nu o cunosti foarte bine si nu stii la ce sa te astepti de la ea. Desparte-te de ea.