| Shainitaini a întrebat:

Salut TPU, stau impreuna cu o fata si lucrez cu ea si nu prea mai simt ceva pentru ea si i-am spus si acum tot e suparata, ce sa fac, sa aleg ce vreau sau sa stau cu ea pentru ea?

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E o mare greșeală morala sa te muti cu cineva fără căsătorie, nu ai binecuvântarea Creatorului peste aceea relație și nu aduce împlinire. Orice fata își dorește mai mult decât sex protecție, afecțiune, dedicare. Din perspectiva Creatorului bărbatul care nu e dispus sa le ofere nu merita. sa aibă parte de sex, Lui Nu- i place sa fie exploatate creaturile lui. Și orice fata care nu primește într- o relație și ceea ce ea fost creata sa simtă ca are nevoi, se simte nefericita și exploatata. Din perspectiva Creatorului trebuia sa te gândești înainte dacă îți place suficient de mult de ea ca să te însori cu ea, altfel nu trebuia sa ii încurci viata degeabaDaca pleci cine seamănă suferință, culege suferință, roată se întoarce și ajungi și tu sa suferi după cineva care pleacă când inca ție îți place.

| aditimus a răspuns:

Sincer?
Daca nu simti nimic pentru ea decat sa fiti 2 incurcati mai bine singur.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu mai sta cu ea pe acelasi scaun, cedeaza-i scaunul... poate de aia este suparata!

| iulia0514 a răspuns:

Dacă nu mai simți nimic pentru ea e simplu fiecare pe drumul lui! Dragoste cu forța nu se poatehappy

| Amiplake a răspuns:

Fa o legendara si iti trece.