| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa lucrez de la 13 ani? nu stiu ce sa fac da eu tot vreau sa lucrez ceva ca doar stau...si nu vreau sa lucrez departe vreau sa lucrez pe nethappy

14 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Dress up barbie

mlm
| mlm a răspuns:

Pai ce stii tu sa faci la 13 ani mai puiut? Nu vezi ca in ziua de azi nici cei mari nu mai au de munca, merg in somaj, crezi ca la anii tai vei gasi ceva serios de munca si mai ales pe net? Eu sincer nu cred, oricum iti doresc bafta si sa nu crezi ca vreau sa te dezamagesc, dar asta este realitatea.

| Pho3nix a răspuns:

La varsta asta tu vrei sa lucrezi?
Ar trebuii sa-ti traiesti copilaria.
De lucrat ai sa lucrezi cand cresti si ai sa te saturi.

| cioko19 a răspuns:

Vei avea destul timp sa lucrezi cand vei mai creste putin.

Traieste-ti copilaria! Nu te gandi la lucruri de astea

>big grin

| alle_1861 a răspuns:

Sa lucrezi la varsta asta? Mai gandeste-te, este o varsta frageda la care ar trebui inca sa te joci si sa te ocupi de scoala.

| ingeras14 a răspuns:

Sa lucrezi? Si eu am 13 ani si nu m-as gandi la asta niciodatalaughing... Mie si asa mi groaza ca trebuie sa ma duc la scoala si tu vrei sa lucrezistraight face...Sincer acum...Lasa lucrul pentru adulti si fa ce fac copii...Adica sa te bucuri de copiilarie\dancing... Poti daca tot vrei sa lucrezi ceva, sa o rogi pe mama ta sa iti dea ceva de lucru, sa o ajuti la treaba prin casawinking...

| romina_7963 a răspuns:

Eu zic ca la 13 ani ar trebui sa ti traiesti copliaria, lasa munca pe cand mai cresti ca o sa te saturi si de asta! Acum ar trebui sa iesi cu copii de varsta ta, nu face prostia sa te afunzi intr o lume virtuala cum este netul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa lucrezi? Dar la voluntariat te-ai gandit? Sau, daca vrei ca munca ta sa aiba si scop lucrativ, incearca la o florarie, la o gradina zoologica, undeva unde sa ai contact strict cu lucruri frumoase...placute! Nu sta in fata klk...iesi in viata!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am 13 ani. Dar? Sa lucrez? Nici prin minte nu mi-a trecut asta. Daca ma suni la telefon la ora 12 sunt afara. La ora 16 afara. La ora 19 afara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu eu una cred ca ar fi bine sa mai astepti si eu am tot 13 ani. sh am pb cu maikmea sh as vrea sa lucrez ca sa pot sa nu o mai vad da nu cred ca e ceea mai buna idee sincer. renunta la ideea astahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Creaza un sait propri si da sovete si vei avea mult de lucru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Creaza un sait propri si da sovete si vei avea mult de lucru

| ivan9999 a răspuns:

Eu vreau sa lucrez