| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am refuzat azi o fata, faza e ca ma simt prost pentru asta. ea a spus ca nu se supara dar da de inteles ca e suparata. i-am spus ca nu vreau relatie momentan, ma simt nasol ca am refuzat-o (chiar nu vreau o relatie momentan) - ceva pareri?

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca ti-ar fi placut de ea, ai fi vrut relatie imediat. E normal sa refuzi pe cineva de care nu-ti place si de asemenea e normal ca daca esti un om decent, sa te simti prost pentru ca ai fost nevoit sa faic asta. Oricum, viata merge mai departe.

| cristi202 a răspuns:

Refuzul face parte din jocul prieteniei. Dragoste cu sila nu se poate. Ea ar trebui sa inteleaga. Ca nu o face, e de inteles, ar fi vrut ceva. Si de aceea e suparata. Dar ii va trece.

| AnemonaP a răspuns:

Pai ce puteai face dacă nu îți doresti o relație? Sa accepți sa fii cu ea doar pentru ca ea își dorește acel lucru? Normal ca nu. Faci ce simți si ce este bine pentru tine. Nu este nici primul, nici ultimul refuz pe care îl va primi. Toți trecem prin viața prin aceste lucruri. Sunt firești. Și ea va refuza la randul ei si tot așa. E cursul natural al vieții. Poate e puțin dezamagită pe moment dar îi trece. Stai liniștit.

| Celcestietot a răspuns:

Daca asta ai simtit ca trebuie facut, nu-i nimic gresit in asta.

| Lukasssz a răspuns:

Lasa ca ii trece pana se marita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ai de ce să te simți prost.E supărată? Lasă că-i trece.

| Goddessss a răspuns:

I-a trece. a lua o altul si după o sa plângi tu după ea

| Cheo0S a răspuns:

Foarte bine ca te simti nasol, macar sa gusti si tu Putin din durerea care i-ai provocato.
Recomandarea mea este sa o lasi in pace. Pentru totdeauna, sa nu cumva sa incerci sa te Mai bagi in seama cu ea vreodata. Ai cam mult tupeu sa pui o intrebare despre asta din moment ce ai refuzato.

| alextati a răspuns (pentru Cheo0S):

Distrusule ea se dadea la mine, eu nici macar nu o bagam in seama. Ce terminat esti, daca era vorba de o fata care refuza un baiat nu era nimic interesant, nu? hai treci la nani analfabetule

| Cheo0S a răspuns (pentru alextati):

Cu atitudinea asta nici nu e de mirare ca te simti prost.

| AdeLeu a răspuns:

Nu aveai alta varianta. Ai fost sincer fata de tine si fata de ea. Felicitări pentru asta. Ar trebui si ea, la randul ei sa aprecieze sinceritatea.