| Melindaklara1 a întrebat:

Stiu ca pare cam ciudata intrebarea dar numai nu inteleg. Cum isi baga baietii/babatii penisul in boxeri/chiloti? Deci pur si simplu nu inteleg cum intra cand isi iau lejeria pe ei. Cum?! Se indoaie in sus si apoi intra? Scuze de intrebare baieti dar... :/

Răspuns Câştigător
| CeSaAleg a răspuns:

Pai, nu stiu exact la altii dar sa iti spun in cazul meu. Am 13 ani (sunt destul de dezvoltat, am 1.73 m inaltime si tonusul muscular destul de ridicat). Eu am penisul de marime peste medie. In general, in oras port bixeri si acasa tot boxeri sau, cand dorm, nu porti nimic pe sub. Un penis are 3 stari: 1. Flasca 2. Medie 3. Erecta. In general, in stare flasca il am de 10 cm lungime, adica lungimea minima intre toate cele 3 stari si in stare normala de 14 cm, adica lungimea medie intre cele 3 stari. In stare flasca este moale, asa ca se indoaie usor si nici nu e atat de mare incat sa nu incape, asa ca doar intra. In stare medie, nu e atat de moale ca in stare flasca, dar nici atat de tare cat in stare erecta. Eu, in general, mi-l pot indoi la baza cand e in stare medie asa ca mi-l asez intr-o parte, chiar daca poate iesi cu 0.5-1 cm din chiloti intr-o parte. In stare erecta e mai complicat, pentru ca e foarte tare si in general il am de 17 cm lungime (variind intre 16.5 si 17.5). Atunci nu se piate indoi decat in sus si sta in fata cu tarie. Ori mi-l indoi in sus, astfel iesind cu 3-5 cm din boxeri, ori pur si simplu gasesc o cale sa il ascund, avand poxeri si (eventual) pantalonii, foarte intinsi in fata. Sper ca te-am ajutat! Acum, am si eu o intrebare: Cati ani ai? Si cum reusesc fetele sa poarte bustiera/sutien tot timpul? Mie mi se pare inconfortabil, ca aduce greutate si face cald, poate chiar irita pielea. In locul fetelor, eu as sta fara sutien/bustiera (cu un tricou/bluza/camasa sau altceva peste, evident) din 2 motive: 1. Mi-ar fi mai confortabil; 2. As fi mai atractiv(a). Te rog, raspunde-mi si tu la intrebari.

| Melindaklara1 explică (pentru CeSaAleg):

CeSaAleg, m-ai intrebat cum port fetele in fiecare zi sutien sau bustiera. Pai in primul rand sutienele nu sunt cele mai bune deoarece dupa un timp sanii se vor lasa jos(normal doar dupa ce s-au lasat ar trebui purtate). Sutienele nu incalzesc prea mult doar alea cu burete dar exista si fara. Unele fete le poarta doar pentru ca nu ai sani iar buretele face ca acestea sa para mai mari. Intr-adevar nu sunt prea comfortabile dar daca ai sanii uriasi ceea ce nu este normal esti nevoit sa le porti pentru a nu te face de ras pe strada si nu purtam tot timpul sutien doar daca merhem undeva. Si de obicei nu sunt incomfortabile daca esti mai grasa pentru ca te strange putin dar daca esti slaba (ca mine laughing ) nu te prea deranjeaza si nu face greutate prea mare. In al doilea rand bustierele sunt comfortabile si sunt bune daca te dor putin sanii (in partea externa adica catre brat) se pot purta si nu simti durerea chiar asa tare (de fapt eu nu) bustierele in unele scoli sunt obligate la sport. straight face. Intradrvar exista bustiere normale care acopera tot sanij dar mai sunt si din alea in forma ne sutien doar ca mai au un elastica care simcer nu am mai incercat Sa ca... sper ca te-am ajutat si scuze ca nu am putut sa iti raspund la celalalt mesaj dar mi-am uitT parola de la email si nu il pot confirma. :/ sper ca te-am ajutat

| CeSaAleg a răspuns (pentru Melindaklara1):

Ok, mersi. Si eu sper ca te-am ajutat cu problema cu chilotii. Dar tot nu inteleg, cati ani ai?

| Melindaklara1 explică (pentru CeSaAleg):

Oh lasa.niti spun doar ca daca tu ai 13 eu is tot pe acolo. laughing
Sper ca nu te-ai suparat de intrebare. happy

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai vorbim cu el, stai acolo cuminte ca te vad fetele si nu e bine

| Violleta2022 a răspuns:

Ce preocupari marete ai la anisorii tai?!

| Melindaklara1 explică (pentru Violleta2022):

? Pai ce conteaza anii si ce te intereseaza pe tine? Daca eu nu inteleg ceva pai intreb. TPU e fcaut ca sa fui intrebari si sa raspunzi nu contraza de care.

Cam atat am avut de spus happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Melindaklara1):

Conteaza anii!
Cand ai 10-11 ani si vii sa pui intrebari care nu sunt normale pentru anisorii tai!
Ar trebuii sa inveti sa raspunzi politicos, daca nu vrei sa ti se suspende contul! ca nu toti suntem copilasii pe aici!
Esti foarte obraznica si tupeista!

| Melindaklara1 explică (pentru Violleta2022):

... nu sunt obraznica intodeauna si scuze daca te-am suparat dar nu ca m-ar fi interesat asa de mult dar cand eram micuta... imi puneam intrebari despre multe lucluri si acum aveam posibilitatea sa le aflu. Si nu nu vreau ca sa mi se suspendeze contul dar asta deja e al treilea ca mi-am uitat perolele la celelalte laughing
Sunt cam uitiuca si nu am chiar 10-11 ani ci in Ianuarie o sa am 13. Dar asta nu conteaza. A si ai spus ca nu sunt normale la anii mei. Pai ai dreptate dar un copil mai mare a pis intrebari la profesorul de bio si o zis ca copii care sunt interesati de prostii ori au ceva boala ori inca nu sunt destul de mari si de asta isi pun asa multe intrebari (sau ceva de genu). Si eu sunt sigura ca nu am nici o boala pentru ca sunt normala invat destul de ok si nu stau chiar tot timpul sa pun intrebari despre prostii ci doar uneori. Din nou scuze daca te-ai suparat.

Habar n-am ce inseamna "tupeista".

| Suntbaiat123456789 a răspuns (pentru Melindaklara1):

Să ai tupeu să comentezi când ți se spune ceva- aia înseamnă tupeu,-ă

| corbulalbrosu a răspuns:

In general penisul aflat atat in stare flasca cat si in starea de erectie, de regula este pozitionat in majoritatea cazurilor de asa maniera incat glandul (capul) sa fie indreptat inspre IN SUS si mentinut in acea pozitie sa fie acoperita de chilotul sau boxerul imbracat. De regula este indreptat IN SUS. happy

| Emilian65 a răspuns:

Bagă-l astfel încât sa fie comod atât pentru tine cât și pentru el.

| CeSaAleg a răspuns:

Ti-am zis, eu il am chiar destul de mare.