| alexutza_3153 a întrebat:

sunt alexa si am o mare dilema sincer acum 3 ani am fost cu un baiat 6 luni ne-am despartit din cauza ca unu a spus niste tampenii acum sunt cu un baiat de 2 ani neam racit unu de altu numai e la fel si aseara stateam si vorbeam cu fostul pe messenger si mi-a zis ca iese cal suna prietena nu stiu cum sa zic dar parca eram nu stiu daca geloasa dar ma luase dracii si aveam ceva ca niste fluturasi in stomac de fiecare data cand vorbesc cu el acum nu stiu cu cine sa raman pentru ca eu nu ma mai inteleg nici extraordinar cu cel de acum si nu stiu parca mi-e dor de el uof astept sfaturile voastre va pup:*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

O sa te gandesti cu care din ei iti place mai mult sa fii.Cu fostul sau cu actualul.Te vei gandi si de ce te-ai despartit de fostul,pentru ca asta se poate repeta si,de asemenea, te vei gandi cat va suferi actualul, ce greseli face sau daca merita sa-l lasi.Intregul raspuns este in mintea si sufletul tau.Deci,gandeste-te si actioneaza.Mult noroc!

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu e greu sa-ti dai seama ce se intampla. Tie iti place de actualul, insa nu l-ai uitat pe fostul. Nu inteleg de ce spui "cu care sa raman?" din moment ce fostul spune ca are prietena. Ar trebui sa te gandesti bine la ce sa faci, macar sa nu-ti bati joc de prietenul tau actual. Nu incerca sa te bagi in relatia fostului, pentru ca el nu s-a bagat in relatia ta. Incearca doar sa-l intrebi care mai e viata lui si chestii de-astea, si poate reuesti sa bagi in discutie si relatia voastra. ^_^

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Daca fostul este de acord impacati`va. fluturasii sunt ca niste impunsaturi sa te anunte ca asta e isi doreste inima.
nu dai si funda?puppy dog eyes

| astamicuta a răspuns:

Alexutza explică:
Dar fostul a zis ca se desparte de aia pentru mine

De ce nu i-ar spune si alteia exact acelasi lucru cand o sa fie cu tine?

| popana a răspuns:

Nu trebuie sa asculti ce zic alti asta inseamna ca nu ai incredere in iubitul tau iar el tio aratat ca nu e adevarat ce au zis altii deci ii zici baiatului care esti acum ca ti inca la fostul si nu ii spune ca nu mai este nicio sansa ca sa nu se intample acelasi lucru iar cu fostul ii spui ca vrei sa iei de la inceput PS: DACA CINEVA ITI MAI SPUNE CEVA DE IUBITUL TAU ORICINE AR FI TU FACI O FATA CREZATOARE DAR MAI INTAI SA II SPUI IUBITULUI TAU FA MAI INTAI CATEVA CERCETARI ITI ZIC ASA VA FI MAI BN sau un lucru simplu asculta inima

| alexutza_3153 explică:

Dar fostul a zis ca se desparte de aia pentru mine