| anonim_4396 a întrebat:

sunt Anne, am 15 ani! am fost timp de o saptamana cu un baiat, insa ne-am despartit desi tineam amandoi unul la celalalt( el imi spunea des asta cat timp am fost despartiti), dupa 3 luni iata-ne iarasi impreuna, tot de o saptamana, insa lucrurile s-au cam schimbat, desi atunci cand ne intalnim ne comportam ca orice cuplulove struck ( ne intalnim cam rar), nu se mai comporta ca inainte, ma suna, ma baga des pe messenger, acum.cam rar, iar cand ii propun sa ne vedem gaseste motive seci aproape de fiecare data, cam rar accepta. iar cand vorbim, ce sa spun, el sp ca ma iubeste si de astea, insa...de cele mai multe ori trebuie sa il baga in seama. Pur si simplu nu stiu e sa mai cred thinking, ce ar trebui sa fac? Mentionez ca nici eu nu il sufoc, insa atunci cand nu mai pot il bag in seama, fara sa las sa mi se vada entuziasmul. va rog frumos sa imi dati un sfat in ceea ce as putea face in aceasta privinta! dau fundita si voturi in functie de calitatea raspunsurilor. va multumesc!

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca v-ati iubi nu v-ati desparti, draga. Una spunem, alta facem - asa sunt oamenii. Daca se gandeste la despartire, lasa-l sa vada cum e fara tine. Daca asta vrea, oricum n-ai ce-i face. Nu poti sa-i ceri dragoste cu forta, nu? Probabil tu-l placi mai mult decat te place el pe tine, rareori se nimereste o "egalitate" perfecta si sa dureze. Lucrurile trebuie sa decurga, el poate are nevoie sa te cucereasca, incearca sa nu te mai oferi asa, pe tava. Daca ii e prea usor poate se plictiseste, nu-i explica prea mult ce simti pentru el. Joaca-te, fa-l un pic gelos, pune conditii si in primul rand respecta-te si cand il cauti deschide subiecte interesante, nu vorbi doar despre "iubirea" voastra.

| ascovit a răspuns:

hee hee, in sf mi-ai ascultat sfatul si ai pus intrebarea pe TPUhee hee, Acum mi-a venit si mie randul saiti raspunlaughing, o voi face ca sic um nu e as cunoaste, sa incepemhee hee:

Salut1 Ciudatica povestioara ta, insa sunt cam multe pisese lipsa, de ce v-ati despartit prima oara? A fost cu cineva in perioada aia? (desi nu prea cred caci daca it psunea ca inca mai tine la tine...) Cam care ar fi motivele pentru care refuza sa va vedeti? Exista ceva care sa il faca sa fie obosit sau mai stiu eu... ceva de genu' asta?thinking In orice caz sfatul emu este urmatorul, vorbeste deschis cu el despre asta, cand decide sa va vedeti, ia-l usor, comunicare este ceva necesar intr-o relatie.

te pup:*:*:*

| Anne24 a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri, insa este ceva ce am uitat sa mentionez, si poate va ajuta cu ceva in a imi da un sfat. Ultima oara cand ne-am vazut el mi-a spus:
" chiar daca ne vom desparti, eu nu te voi uita niciodata, si tot la tine am sa ma intorc, pentru ca tbx "

| Wackey a răspuns:

Din ceea ce ai povestit, baiatul pare un mitocan. Imi pare rau sa ti-o spun, dar am patit si eu ceva asemanator. El ar vrea sa se desparta de tine, doar ca e prea comod si din cine stie ce motive, nu vrea sa ti-o spuna verde-n fata.
Ar trebui sa incerti sa discuti pe tema asta cu el, sa il intrebi ce se intampla si daca vezi ca nu da nici un rezultat, indicat ar fi sa ii spui ca vrei sa renunti. Oricum...nu cred ca ar fi o mare pierdere, sincer.
Mult succes =D

| Camy333 a răspuns:

Draga mea eu iti spun tot ce cred sper sa iti fiu de folos! In primul rand sar prea putea sa te inserle tu ar trewbui sa fi mai atenta si sa vezi daca nu iese si cu alta...
Eu spun ca daca dureaza asa putin o relatie e clar...
Imi pare rau ca ti-se intampla si ca il iubesti.
Sper sa gasesti ce se intampla