| dude03 a întrebat:

Hmmmm...nu stiu cum sa incep...in fine...deci totul s-a intampla acum cam o saptamana. prietena mea a devenit rece un timp...am lasat-o in pace crezand k e doar o faza...intr-o seara am vb cu ea si mi-a zis ca ne comportam ca niste prieteni...eu am propus sa ne despartim. a fost ok... dupa 2 zile a intrat pe mine pe mess si mi-a zis ca nu ii bine deloc si ca sufera...am hotarat sa ne intalnim seara sa vb despre tot ce s-a intamplat...ne-am strans in brate si ne-am impacat.in fn acum iarasi...acelasi lucru...suntem despartiti dar nu stiu exact ce se intampla... daca sa mai incerc sa ma impac cu ea...chestia e ca la amandoi nu ne e bine asa cand suntem despartiti...sunt confuz...

Răspuns Câştigător
| bogdan_2522 a răspuns:

Eu cred ca deja e monotonie in relatia voastra trebuie sa schimbati ceva

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Esti confuz... probabil si ea e la fel... Nu ai mentionat cat timp ati fost impreuna... E posibil ca ea sa se fi atasat foarte tare de tine, sa se fi obisnuit cu tine (si tu la fel) si de aceea nu va e bine momentan despartiti. Las-o sa se gandeasca ce vrea, fa si tu acelasi lucru (dar fara a te lasa influentat de ceea ce crede sau vrea ea), fixati o intalnire si vedeti ce vreti unul de la celalalt. Daca vreti amandoi sa fiti impreuna, impacati-va (dar nu pentru cateva zile), iar daca unul vrea si celalalt nu - aflati motivul pentru care unul din voi nu vrea si vedeti daca puteti face ceva in privinta lui, sau abandonati relatia... In cazul in care o sa decideti sa va despartiti... separati-va o perioada... nu mai vorbiti, sau daca o faceti nu va impacati... Nu va faceti sa suferiti inutil... O sa va fie bine in scurt timp, chiar daca in prima faza doare. Mult succes si... trimite-mi un mesaj daca vrei sa mai vorbim despre asta...

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca intr-adevar are pe cineva si nu se simte asa bine cum se simtea cu tine, acum este in faza ca trebuie sa se gandeasca inaintea de a face pasul decisiv; Incearca sa vb cu ea si vezi ce spune apoi tu esti in masura sa decizi ce si cum vei face, incearca sa iei singur hotararile nu te lasa influentat de nimeni si nimic; Problema este ca nu se merita sa suferi, fete mai sint si vei gasi si tu persoana potrivita chiar daca va trebui sa mai astepti inca un pic.Bafta.

| yami a răspuns:

S-ar putea sa-i lipseasca ceva in relatia cu tine, dar are sentimente puternice totusi, si asta o face sa se intoarca la tine.nu trebuie neaparat sa mai aiba pe cineva, cred ca ti-ai fi dat seama daca joaca pe doua fronturi...de ce nu vorbesti cu ea si sa o intrebi ce anume simte, ce-i lipseste, ce-si doreste? poate asa isi va da si ea seama ce vrea, va vedea si ca te intereseaza "problema" ei si va lua o hotarare! si inca ceva: fii mai relaxat, ca sa nu zic indiferent, nu o presa cu nimic, poate asa nu mai e atat de sigura ca intotdeauna esti dispus sa o primesti de cate ori simte nevoia sa te stranga in brate...

Bula
| Bula a răspuns:

Poate a mai intalnit pe cineva care-i place, dar nu stie pe cine sa-l aleaga.
Fii barbat, sa hotareasca in favoarea ta!

| borsec a răspuns:

Da, probabil a mai intalnit si pe altcineva pe care il place, si nu stie ce anume sa aleaga, sau pur si simplu s-a racit relatia si ea isi doreste altceva si fiindca rel. voastra a devenit o obisnuinta ii lipsesti dupa un timp si asa se explica si faza ca ea dupa un timp iti zice ca ii lipsesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi nici cand sunteti impreuna nu va este bine... spune-i daca t iubeste sau doar ii place sa faca misto...sau nu stie sa iubeasca... u poti sa stai fara ea... ce conteaza mai mult fericirea ta sau a ei?

| ioana_6453 a răspuns:

Nu mai conteza care sunt motivele... vorbitzi sincer si daca mai exista sentimente in "rel" din partea la amandoi...totu se poate rezolvawinking bafta