| alyalynutz a întrebat:

Am 12 ani si am fimoza, cum pot scapa de ia fara operatie? Va rog spuneti-mi ca sunt foarte disperat straight face Am vazut cateva filmulete pe youtube cum va fi operatia si nu o vreau sa ma operez straight face! FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| stephanny a răspuns:

Nu trebuie sa te sperie operatia, nu e ceva atat de groaznic si in cazul asta varianta chirurgicala e cea mai sigura, mai ales ca vei vrea sa ai contacte sexuale, si vei avea ceva probleme si nu va fi ok pentru tine, vei fi deranjat de problema. Te sfatuiesc sa faci operatia fara retinere, nu e atat de grea si te vei reface repede. Curaj! Si o sa fie bine o sa vezi!
Iti spun lucrurile astea pentru ca cunosc un caz si asta a fost solutia unica si definitiva, plus ca vei avea numeroase avantaje in urma operatiei, n-o sa le enumar acum.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mergi la medicul specialist urolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Oricum, la vârsta asta NU te operează, şi îţi prescrie o CREMĂ cu care te ungi pe penis.

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.romedic.ro/fimoza-si-parafimoza

http://www.contraboli.ro/fimoza-cauze-simptome-diagnostic-tratament/

Toate cele bune.

| cristi966 a răspuns:

Trebuie sa faci operatia

| BunnyRabbit a răspuns:

Adevarul este ca operiatia nu este chiar cum se vede, adica doar pentr doctori. Dar pentr tine va fi ca un somn la spital deci in recomand sa scapi de problema prin operatie

| thugxz a răspuns:

Cred ca poti aplica Clobetasol (este un unguent pe baza de steroid care are ca efect intinderea pielii). Asa stiam din ce am citit, dar cred ca tot operatia aia e baza. : D