| xanonimx12 a întrebat:

Sunt cu iubita mea de 3 ani, avem 20 de ani amandoi, si saptamana trecuta am decis sa facem sex neprotejat dupa ce ne-am facut analize pentru BTS. Eram la piscina, si am intrat in vestiar sa ma schimb pentru plecare (eram ud de la apa), iar ea a intrat peste mine si s-a dezbracat, spunandu-mi sa facem acolo. Am introdus penisul in vagin de 5-6 ori (mentionez ca nu am ejaculat in ea si nici dupa ), iubita mea era la prima zi de dupa menstruatie, vreau sa stiu daca este vreo sansa ca ea sa ramana insarcinata dupa cele intamplate. Multumesc, Rog Seriozitate, !

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doar să aibă ciclu mega scurt, de vreo 25-28 de zile, altfel nu.

| ania a răspuns:

Sexul după căsătorie, fără mustrări de conștiință după, e mult mai plăcut.

| corbulalbrosu a răspuns:

POSIBILITATEA SI PROBABILITATEA CA SARCINA SA APARA IN URMA SEXULUI INTRETINUT IN PRIMELE 7-8 ZILE.
-- Daca in mod sigur sperma NU ajunge in vagin, in acea situatie formarea sarcinii devine imposibila indiferent in ce moment al ciclului menstrual este intretinut actul sexual.
-- Daca actul sexual are loc in timpul celor circa 3-5 zile de menstruatie, sau in primele 1-3 zile dupa ce sangerarea s-a terminat, adica in primele 7-8 zile a ciclului menstrual, in astfel de cazuri exista si situatii in care apare posibilitatea de formare a sarcinii insa asa cum am amintit numai daca sexul se termina cu ejacularea spermei in vagin si daca sexul este intretinut in a 4-a, 5-a zi de menstruatie sau intri zi imediat urmatoare de dupa terminarea sangerarii menstruale.
--Trebuie mentionat ca aceasta posibilitate exista numai in cazul in care ciclul menstrual este ori foarte dereglat, sau foarte scurt. Reiese ca posibilitatea reala de formare a sarcinii in urma unui sex intretinut in cea de a 4-a, 5-a, 6-a sau a 7-a zi a ciclului (numarat fata de prima zi de menstruatie) se poate intampla numai in cazul in care LUNGIMEA ca numar de zile a ciclului este foarte scurta/mica de 21, 22, sau 23 de zile.
--Este determinat stiintific si medical ca OVULUL este eliberat cu 14 zile inainte de terminarea ciclului, astfel ca OVULATIA se produce in a 7-a zi a ciclului de 21 de zile, in a 8-a zi a ciclului de 22 de zile, a 9-a zi a ciclului de 23 de zile. Si ca atare rezulta ca in cazurile in care ciclul menstrual este unul foarte scurt, de 21 sau 22 de zile, PERIOADA FERTILA poate sa inceapa de prin a 3-a sau a 4-a zi fiindca spermatozoizii ajunsi in vagin in acest moment, supravietuiesc incat sa fecundeze ovulul care apare in a 7-a sau a 8-a zi a ciclului. Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Prima zi dupa menstruatie? Adica prima zi de dupa prima zi in care a venit, sau?
Daca da, atunci nu prea sunt sanse sa ramana.

| xanonimx12 explică (pentru DoarBogdan):

Prima zi după ce nu a mai sângerat ( a sângerat 5 zile ) și are media de 29 de zile

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa ramana gravida din doua motive: nu ai ejaculat in ea si ea era in perioada nefertila.

| Dana2103 a răspuns:

Da,sunt sanse

| artemidak a răspuns:

Mereu sunt șanse sa rămână însărcinată

gen chiar și cu protecție una din o mie rămâne

| LoveSleep a răspuns (pentru artemidak):

Una din o mie? Tu ai făcut studiul?

| Stegman a răspuns:

Nu sunt sanse. Daca nu ai ejaculat sanse 0. Mai bine va protejati pe viitor pentru siguranta voastra, adica daca nu va doriti un bebelus. Toate cele bune?

| Stegman a răspuns (pentru Stegman):

Si mai ales daca era dupa menstruatie. Nu se intampla nimic

| grozeaandrei a răspuns:

Exista șanse