| JustMeCata a întrebat:

Sunt cu moralul la pamant si nu stiu ce sa mai fac. In urma cu ceva timp am plecat in excursie acolo m-am indragostit de o fata de la mine din soala, un prieten de-al meu este in clasa cu ea si o cunoaste mai bine (eu nu o cunosc doar din vedere si nici ea pe mine, nu am vorbit niciodata cu ea) i-am zis la acel prieten sa ii supna ca imi place de ea, el a mers la ia si i-a zis: `` La un prieten de al meu ii place de tine...`` apoi ea i-a zis ca stie cine si ca eu sunt acela. ( ma uitam la ea forte des si s-i-a dat seama) apoi cand ne-am intors la scoala am facut rost de numarul ei, i-am trimis de 3 ori mesaje cu ``ceaw cf?`` si dupa am intrebat-o dc nu vrea sa imi raspunda si tot nu a raspuns, m-ai am 2 saptamani la dispozitie ca sa fac ceva pentru ca apoi plecam la licee diferite ( nu intru in detalii nu conteaza de ce 2 saptamani), m-am indragostit foarte tare doar pe ea o am in cap, seara adorm cu gandul la ea si dimineata ma trezesc tot asa, un prieten mi-a zis sa renunt dar nu pot renunta, traiesc cu gandul ca undeva exista o sansa si ca intr-o zis voi fi cu ea, stiu ca mai sunt alte fete in lumea asta dar decomadata eu nu vreau pe altele o vreau pe ea. Cand trece pe langa mine am asa o senzatie ca si cand mergi cu avionul, parca mi-ar fi frica nu stiu... M-ati putea ajuta cu ceva? (va rog daca puteti nu ii spuneti de alte fete)

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

In primul rand iti recomand sa te calmezi. Nu trebuie sa disperi, nu ai de ce. Nu stiu ce personalitate ai, dar dupa cum ai povestit pari a fi genul timid. In primul rand trebuie sa intelegi ca fetelor le plac baietii curajosi, deci faptul ca l-ai pus pe acel prieten sa vorbeasca cu ea in numele tau este o bila neagra pentru tine. De asemenea NU trebuie sa ii arati unei fete ca ai nevoie de ea, ci trebuie pur si simplu sa ii arati ca iti place de ea si atat, pe cand tu i-ai aratat ca o placi, lucru bun, dar i-ai aratat si ca ai nevoie de ea, lucru care te trage in jos.

Daca vrei sa o cuceresti trebuie sa renunti la timiditate, la frica de a vorbi cu ea si sa o abordezi in mod direct. Stiu, vei spune ca nu poti si ca simti ca te pierzi cand vorbesti cu ea. Iti voi trimite un mesaj privat cu adresa mea de e-mail si iti voi spune exact ce trebuie sa faci. Nu va fi foarte greu, dar nici usor nu va fi, dar o vei cuceri fara probleme.
Be strong, be smart. Have a nice day.winking

3 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Salutare.
Incearca sa intri cat mai des in discutii cu ea, cere-i si tu id-ul, nah... Daca vezi ca tot asa e, da-i pace. Ea nu te baga in seama, nu te place...
Mai incearca, poate reusesti ceva, insa daca vezi ca tot asa de indiferenta e, renunta. Si nu pentru ca mai sunt si alte fete, ci pentru ca nu ai sanse! Nu iti face griji, vei trece curand peste asta.

| irrumator30 a răspuns:

In primul rand nu sa arati ca tie sa iti frica de ea. Apoi, invit-o la o plimbare, la un suc si vorbeste deschis cu ea despre sentimentele ce le nutresti pentru ea! E foarte usor

| Marry410 a răspuns:

Daca chiar insisti sa vb k ea, intra in vb k ea dintr-0o gluma laughing sau ceva de genu'..nu stiu vezi si tu ce pretexcte ai, si app atentie la ortografie! Bafta!