| dana1725 a întrebat:

Sunt fata si zilele astea am avut primul contact sexual neprotejat. Tin sa mentionez ca ciclul mi-a venit pe 13, dar nu este regulat tot timpul. Partenerul a avut grija si nu si-a dat drumul nici in mine, nici pe langa mine si nici inainte sa facem sex, poate a fost putin pre. Am decis sa pun intrebare aici pentru ca de atunci ma doare putin burta, sau probabil e doar o senzatie pe care mi-o creez eu fiins mai paranoica. Intrebarea este: sunt sanse sa fiu gravida?
DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Dacă nu a ejaculat în tine, nu ai cum să rămâi însărcinată!happype viitor să aveți grijă pentru că de la placerea aia maxima, partenerul s.ar putea sa scape putin (deoarece e excitat), daca ma intelegi.

| dana1725 explică (pentru Iuliana_Andreea_1996):

Si ai idee de ce sunt acele mici dureri de burta?

| Imola a răspuns:

Se intampla ca ciclul sa iti vina neregulat din cauza stresului, daca spui ca partenerul tau a avut grija nu ai de ce sa iti faci griji. S-ar putea sa te doara burta din cauza ca trebuie sa iti vina ciclul. Dar sfatul meu e ca cel mai bine ar fi sa mergi la un ginecolog si sa iti scrie anticonceptionale si sa te duci regulat la control ginecologic dupa ce ti-ai inceput viata sexuala. Asa scapi de orice grija si streshappy