| asdfghjhghkjj a întrebat:

happy sunt foarte deprimata crying( baiatul dupa care am asteptat 2 ani in sfarsit i-am spus ca il plac, apoi mi-a spus si el ca ma place (toate astea pe mess) si am vorbit numai aiureli cu el timp de 2 zile, dupa care am stabilit sa ne vedem, deoarece nu ne mai vazusem de mult si din vorba in vorba l-am intrebat daca are prietena si mi-am spus "acum nu am" deci l-am intrebat daca a mai avut una si daca s-a sarutat pana acum(imi era fosarte usor sa vorbesc cu el) si el a spus ca da, cand eu am spus ca nu am mai sarutat pe cineva pana acum el a spus ca daca vreau ma invata el cum, si asa a ramas. a venit si ziua stabilita sa ne intalnim, si pur si simplu am realizat ca vorbitul in realitate nu e asa de usor ca cel de pe mess. cam jumatate de ora ne-am plimpat fara se ne uitam unul la altul, fiind ca daca ne uitam ne apuca rasul.ne-am tinut de mana si chestii de astea, dar cu sarutul na prea mers, mi-am dat seama ca nu ma pricep deloc la astfel de chestii crying( si am impresia ca el s-am suparat foarte tare pe mine fiindca de atunci nu mai vorbeste cu mine pe mess, nu mai intra asa de des si uneori chiar imi spune "dnd".ma simt asa de rau crying in ritmul asta cred ca am sa ajung sa il urasc, iar eu nu vreau asta sad ce sa fac? ce credeti ca s-a intamplat de nu mai vorbeste cu mine? cum sa fac sa se schimbe situatia? dau funda cel mai bun raspuns si multumiri anticipate tuturor care vor raspunde.pls am nevoie de ajutor crying

Răspuns Câştigător
| FrozEenSoul a răspuns:

Buna, Faza cu sarutul... Nimeni nu s-a nascut invatat/a si nu prea avea de ce sa se supere, lasa-i ceva timp straight face (Eu o sa iti las id meu la PM si daca iti face placere te mai ajut s-au mai ma ajuti puppy dog eyes, chiar acum in seara asta, daca poti tongue )

| asdfghjhghkjj explică (pentru FrozEenSoul):

I-am lasat ceva timp...2 saptamani au trecut de atunci crying

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ii e si lui rusine ca nu a reusit sa te invete sa saruti. Poate ca nici nu avea cum, nefiind un expert in asa ceva. Intalniti-va urgent!

| Artemis94 a răspuns:

Bine in primul rand asa ceva nu se invat, ai impresia ca nu sti dar cand vine momentul totul va merge de la sine.
In al doilea rand foloseste linkul de mai jos ca sa verifici daca ti-a dat ingnor: http://www.detector-invisible.com/
Si daca chiar te place te va contacta el :)
Deasemenea daca va intalniti sa nu pari suparata sau ca suferi din cauza lui (nu stiu de ce majoritatea baietilor au un sentiment de superioritate din cauza asta) dar cand va veni momentul sa ii spui sentimentele tale sincere :) succes

| pretty34 a răspuns:

Poate are nevoie de ceva timp sa se gandeasca, nu trebuie sa-l fortezi si nici nu trebuie sa-l urasti cat timp il placi. Nu cred ca el s-a suparat atat de tare de la un sarut (cu sig si lui i-a placut). Trebuie sa vb cu el si sa-l intrebi cam ce are de gand.

| OSimplaFata29 a răspuns:

Uite... el nu ar trebui sa se supere de faza cu sarutul pentru ca i-ai spus clar ca nu ai mai facut-o si el a zis ca o sa te invete deci asta n-ar fi un motiv de suparare. eventual spune-i ca vrei sa vb cu el si ca ai cv foarte important sa--i zici. daca vreti sa fiti imipreuna trebuie sa va obisnuiti unul cu altul si el ar trebui sa fie mai intelegator. nu e bine sa va grabiti

| Sensiman a răspuns:

Buna! Simplu intalnestete fata in fata cu el din nou. Si explica-i dc nu ai putut sa il saruti. Spune-i si tu ca ai avut emoti si ca il iubesti prea mult ca sa te lase asa. Sper sa iti fie de folos.winking

| Ssubtil a răspuns:

Hmm... eu as zice sa ii spui sa va mai intalniti si sa mai vorbesti cu el si la fel cum ai vorbit pe mess tot felul` de aiureli asa poti sa vorbesti si in realitate, nu trebuie sa fi altcineva... si chestia cu sarutu`, nimeni nu se naste invatat, sunt reflexe constiente pe care le inveti de-alungul timpului. :* succes

| Batanasi_Petre-Virgil_1994 a răspuns:

Draga,Alberta,Asta nu e un defect ca nu stii sa saruti.Asa se intampla prima oara.El trebuie sa inteleaga, daca nu mai raspunde pe mess...cu tristete iti spun ca s-ar putea sa-si gaseasca alta. Apropo degeaba vorbiti pe mes... vorbiti frate cu gura ca de aia ne-a dat Dumnezeu gura.Bafta in continuare

| asdfghjhghkjj explică (pentru Batanasi_Petre-Virgil_1994):

Nu e usor sa vb fata in fata, stam in parti opuse ale orasului, deci e o distanta de cativa kilometri. sad