| Cátálin_Vlad_1993 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a si îmi place de colega mea de banca, dar ea e cu un băiat de 17 ani din Italia, iar mie îmi place foarte mult de ea si nu stiu daca sa ii spun sau nu. Uneori(mereu laughing când ea nu are manual mereu se apropie foarte tare de mine uneori vine la mine si ma ia in brate fără nici un motiv si vrea sa fim parteneri la banchet si nu sunt sigur daca mă place sau nu...nu prea vreau sa ii spun pentru ca altfel am strica prietenia.VA ROG AJUTATI-MA!
De mult am aceasta dilema.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te apropii de ea decat sa-i zici ca o placi.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MiruD a răspuns:

Pierzi prietenia ei? Atunci preferi sa pierzi iubirea ei? Pentru ca daca nu incerci, nu ai de unde sa stii daca te place pe tine sau nu. Te multumesti sa iti fie doar colega de banca/amica? Asuma-ti riscul si deschide acest subiect. Poate vei avea noroc si iti va raspunde cu aceleasi sentimente. happy

| Collin39 a răspuns (pentru MiruD):

Nu stiu cum se face, dar mereu dai sfaturi bune! laughing

| lucifer12345678 a răspuns:

Spune-i direct poate si ei ii place de tine.
in caz de refuz putei ramane si prieteni de ce nu

| Cátálin_Vlad_1993 explică:

Daca ii zic, o sa fie aiurea daca nu are aceleasi sentimente....adică o sa o indepartez, părerea mea