| Nicorescu_Paty_1999 a întrebat:

Sunt Pati si imi place de un baiat pe nume Vlad. Suntem in aceeasi clasa.
Am mers cu toata clasa la o petrecere inainte de vacanta de iarna.
Eu l-am intrebat daca vrea sa dansam (acolo era un ecran cu niste roboti & trebuia sa tinem niste telecomenzi in mana). El a acceptat. Apoi, ne-am jucat un joc 3d tot la un ecran. El era cu senzor si incepeam prin stationarea mainii la vreo 2 metri de ecran. Cand Vlad facea asta, nu putea tine mana nemiscata si am intervenit eu, atingandu-i mana. El a rosit un pic.
A doua zi am mers la biserica. Era zapada. Dupa ce am iesit din biserica, m-am jucat cu zapada pana ne-am intors la scoala. Cand am ajuns in clasa, tot ne „mai jucam", iar el a facut ca tigrul.
Dupa vacanta, la engleza am facut hate/like/love si trebuia sa ne intrebam colegii de banca ce le place/iubesc/urasc. Profesoara i-a ales pe Vlad si colega lui de banca, Irina. Vlad a zis: I hate Kissing Patricia/Urasc sa o sarut pe Patricia. Ea nu a putut-o spune si l-a lasat pe Vlad sa o spuna. Atunci clasa a ras. El îi facea figuri ei, iar urmatoarea ora (de sport), avand astm, trebuia sa stea pe banca, iar atunci a plans.

Voi credeti ca ma place, desi a zis inainte de vacanta ca ma place, iar dupa ce am scris pe Facebook ca il plac a spus ca nu ma place?

Care credeti voi ca este adevarul adevarat?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Adevarul adevarat este ca el te place foarte mult, chiar te iubeste, dar e cam rusinos.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Eu cred ca te place doar ca probabil nu are curajul sa o recunoasca, daca nu te placea nu iti mai oferea atentie si era foarte distant. Parerea mea e sa mai astepti un pic sa ii dai in continuare de inteles ca il placi si dupa o perioada gen o saptamana vezi cum se comporta si vorbeste cu el, i-a tu initiativa si spune-i in fata ca il placi si daca si el te place

| hhhapciuuu a răspuns:

Complicat. cred ca esti in clasa a 5a, nu? dragostea e complicata la virstele astea, nu ai cum sa afli decit daca il intrebi tu, fara prietene, facebook, mess, tu si el, atit. sper ca te-am ajutat

| Nicorescu_Paty_1999 explică (pentru hhhapciuuu):

Multumesc! nu are facebook, mess, cred ca nici prietene deoarece îi place orice materie de la scoala. si da sunt in clasa a 5-a

| Romiiii a răspuns:

Poate o fi spus la prieteni ca te place si au ras de el, si dupa a zis ca nu te mai place pentru a nu iesi din acea zisa GASCA a lor.Te place 99/100%! Sper ca te-am ajutat!

| Nicorescu_Paty_1999 explică (pentru Romiiii):

Multumesc! Nu m-as fi gandit la asa ceva. Esti chiar de treaba

| Romiiii a răspuns (pentru Nicorescu_Paty_1999):

Dami funda please! tongue