| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Salut TPU,toate prezervativele au spermicid? Si daca da, cum functioneaza?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu toate prezervativele au spermicid, doar cele care scriu pe cutie.

| IoanaMihaela5267 explică (pentru Violleta2022):

Poti sa mi dai un exemplu ce tipuri de prezervative au?

| Violleta2022 a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Depinde ce gasesti tu pe piata, in zona unde locuiesti.
Eu nu stiu ce aveti voi in magazin, in special unde locuiesti tu.
In orice caz, SCRIE mare pe cutie, daca contin spermicid, ceea ce ar trebui sa fie vizibil.
Ori intreaba farmacista cand le cumperi. Ii spui sa-ti dea masura ta, din cele cu spermicid.
Online, te poti uita dupa astea:
https://www.compari.ro/prezervativ-c4154/sico/spermicide-3-buc-p101247056/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Normal ca nu.

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| Dana2103 a răspuns:

Nu toate au desi ar fi indicat, unele afecteaza mucoasa vaginului