| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai ce m-am mutat la alta scoala si la mine in clasa este un baiat foarte dragut.Si noi 2 mai vorbim, radem impreuna, iar in ore ne mai uitam unul la altul, iar el im-i zambeste atat de frumos si dupa aia ii zambesc si eu.Problema este ca nu stiu ce sa fac adica... Daca el ma place sau nu, sau daca si-a dat seama ca-l plac, ca eu am mai incercat sa-i mai arat prin gesturi, dar nu sunt sigura daca si-a dat seama.Acum tot ce va rog este sa ma ajutati cu niste sfaturi daca se poate.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Alin111 a răspuns:

Cred ca si el te place daca tot vorbiti si radeti impreuna. Vorbeste mai mult cu el si incearca sa bati apropuri ceva... spune-i ca e dragut si daca poti spune-i ca iti place de el.

2 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Pai simplu zi`i ca`l placi.sau daca nu vrei asa.mai vorbeste cu el pana cand isi face curaj si te intreaba daca vrei sa fii prietena lui.

| nesuferit a răspuns:

Sia dat si el seama, si probabil se intreaba acelasi lucru ca si tine.Asteapta cateva zile sa-ti spuna el ce simte pentru tine.Iar daca nu are curaj si e timid, fa tu primul pas