| Ionutfkk a întrebat:

O colega noua avenit in clasa mea. E ffff draguta. Am inceput sa vorbim, cateodata imi zambeste intr-un fel de ma innebuneste, odata mi-a zis si ca am ochi frumosi. M-am indragostit la nebunie de ea... ma gandesc la ea tot timpul si nu stiu ce sa fac. Mi-e frica sa ii spun ce simt. Mi-e frica sa nu ma refuze sau sa inceapa sa se poarte altfel cu mine. Si daca o sa o fac, cum sa ii spun ce simt? va rog ajutati-ma dau funda! happy

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Maine de valentine's day ai ocazia sa o inviti undeva[film, cafenea, etc]si sa-i spui ce simti pentru ea

| Heartbunch a răspuns:

Daca ea iti da anumite semne ca te place atunci incearca sa ii arati si tu, dar nu in fata clasei sau pe hol, pentru ca ii poate fi rusine de colegii( care de obicei fac glume sau cine stie ce). Gaseste un punct comun din care sa puteti iesi in oras, sau sa discutati mai mult. Daca iti merge acea faza cu orasu, poarta-te cat mai normal nu incerca sa fi amuzant sau anost fi DOAR TU, daca ii va placea de tine sa ii placa de tine fara a fi schimbat. Incearca sa o conduci acasa si atunci cand simti ca e momentul potrivit, prinde-o usor de mana ( daca isi trage mana, ori nu ii place, ori ii este frica ) dar daca nu, sarut-o. Insa nu te arunca direct, se poate speria thinking ..desi in momentul ala vei stii doar tu happy. Succes!