| hubbaxD a întrebat:

Sal(dau funda) cam stupida intrebarea mea...Sunt cu un baiat de 3 saptamini, el este genu de biata care ii place ca intr-o relatie el sa fie capul si nu-i place sa fie calcat in picioare de fete iar eu sunt genu de fata care imi place ca biataul sa fie sub mina mea, ieri cind am iesit cu el mi-a spus ca dupa sfatul prietenilor lui el demult trebuia sa se desparta de mine pentru ca ei spun ca eu il comand pe el, dar mi-a spus ca el nu doresti acest lucru, ok acum sa trecem la intrebare, deci eu inca mai sunt virgina si mam hotarit sa-mi incep viata sexuala cu el, dar mi-e frica ca dupa ce o voi face cu el sa nu ma lase, voi cum credeti el se comporta asa cu mine numai ca sa fac dragoste cu el?(mentionez ca am 17 ani)...mersi mult

4 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Nu ar trebui sa va lasati stapaniti nici unu dintre voi, nu asta inseamna relatie. O relatie frumoasa cu dragoste inseamna sa aveti plina incredere unu fata de celalalt, plin respect si drepturi egale! Nici unu nu ar trebui sa fie mai superior ca celalalt! Daca te trateaza ca pe un obiect, daca nu tine cont de parerile tale sau de opiniile tale, sau daca mai esti si gelos pe deasupra fara nici un motiv real, atunci draguto inseamna ca nu vrea nimic altceva decat sa se culce cu tine. Si daca observi ca este foarte insistent cu sexu si chiar se supara din cauza asta, atunci motivul e clar. Tie iti trebuie un baiat care sa nu puna sexul pe primul loc, ci dragostea, asa cum ar trebui sa fie in orice relatie daca iti doresti sa te simti implinit. Mult succes draguto!

| LeontinAndrei a răspuns:

Folosind o gandire pesimista as spune ca oricum te va lasa mai devreme sau mai tarziu. Acum... dorinta ta de a-ti incepe viata sexuala provine din dorinta ta de a-l tine langa tine, lucru pe care presupun ca l-ai sesizat si tu. Ideea este ca voi doi sunteti cam ca + cu + (lege aplicata la magneti, + cu + si - cu - se vor respinge mereu). Acum daca el chiar tine la tine si tu tii cu adevarat la el atunci veti deveni exceptia regulii. Este posibil sa ai dreptate si el sa ramana cu tine doar pentru acea partida de dragoste, insa... nimeni nu-ti poate spune 100% fara sa va cunoasca pe amandoi. Decizia iti apartine. Daca vrei sau nu sa faci dragoste cu el, este alegerea ta, insa nu poate garanta nimeni ca va ramane cu tine dupa aceea.

| consilierultau001 a răspuns:

Daca iti place sa iti ti iubitul sub papuc nu vei fi fericita niciodata. cel mai bine este sa fi tu putin cu capul plecat si asa va fi cel mai bine... dar asta nu inseamna sa il lasi sa isi bata joc de tine...

| FXLX a răspuns:

Poate ar trebui sa mai astepti happy sa vezi cum se comporta dupa o luna doua, sa vezi daca intr-adevar merita. faci ce simti, nu stiu thinking