| KlanDestinN a întrebat:

Un prieten de-al meu a fost cu o tipa, Diana, care ulterior s-au despartit, nu are treaba asta, insa eu tin legatura in continuare cu fata asta, suntem buni prieteni si atat, ne cunoastem de 2 ani. Fata asta are o prietena, Flori, care am cunoscut-o si eu acum vreun an cand mai ieseam afara cu prietenul meu si Diana. Cele 2 sunt in aceeasi clasa, aceeasi scoala si sunt bune prietene, sunt a 8 - a. Tin sa precizez ca sunt clasa a 9 -a si am 16 ani abia impliniti. Dupa ce s.au despartit cei doi, eu nu am mai iesit cu Diana afara, bineinteles nici cu Flori care iesea cu ea, asta fiind cand ele erau in a 7 -a. Ele fiind acum clasa a 8 -a, invata foarte mult si nu prea mai ies afara. Insa in unele weekend-uri vorbeam cu Diana si imi spunea daca vreau sa ies cu ea si cu Flori printr-un pub ceva, sau prin cartier. Cand am vazut-o pe Flori a inceput sa imi placa enorm, bine noi mai vorbeam pe faceebook dar de vazut nu ne mai vazusem doar asa din intamplare. Imi spunea ca de ce nu am pupat-o pe obraz cand am venit si tachinari din astea, asa m-am apropiat mult de ea, este si foarte frumoasa si intelegatoare, este o fata perfecta. Dupa ce am iesit de cateva ori, de 2 luni incoace, nu prea am mai tinut legatura, doar asa cand voiam sa vad ce face. Acum 4 zile am vazut ca si-a facut cont pe ask.fm, unde ii poti pune intrebari fiind anonim, adica nu stie cine vorbeste cu ea, si am decis sa ii spun ce simt pentru ea... ca o iubesc, dar mai mult ca sigur ea nu simte asta pentru mine deoarece noi nu prea mai vorbim. Ea tot insista sa ii spun cine sunt ca poate are si ea aceleasi sentimente si poate am avea o relatie. Pana la urma mi-am facut curaj si i-am spus, nu ii venea sa creada si a spus sa o las. Bineinteles asta am facut. Peste o zi imi da Diana mesaj daca e adevarat ce am spus si ca o iubesc, i-am spus ca da si mi-a zis sa incerc sa vorbesc cu ea, cu toate ca acum nu prea ar vrea sa isi ocupe timpul cu un baiat deoarece mai e o luna pana la examen si mna. I-am dat mesaj lui flori si i-am spus ca o iubesc, ea imi da puncte de suspensie si imi spune daca mai am sa ii spun ceva, Luand in considerare ce mi-a spus Diana ca se cunosc de 8 ani, ii spun ca o voi astepta dupa examen, si sa aiba grija, ea din nou imi raspunde cu puncte puncte. As vrea un sfat in legatura cu ea. ce sa fac? Diana mi-a spus ca daca vreau o aduce cu ea afara si sta in gasca noastra dar dupa examen, mi-a zis daca e sa vin la banchetul lor peste 3 saptamani sa vada ca intr-adevar tin la ea. Sa astept pana cand se linistesc apele, intra si ea la liceu, si sa o las pana in vacanta cand om iesi?

2 răspunsuri:
| Roxette99 a răspuns:

Orcat de ocupat ai fi pentru cineva sau ceva daca iti doresti iti faci timp.
Nu stiu ce sa iti zic... fa cum simti tu. Dar parerea mea e ca ori nu o interesezi ori e timida.

| Pufoșenia666 a răspuns:

Da, eu zic sa lași să se calmeze si ea sa dea examenele si după ca momentan de axează pe învățat și nu pe relaţie ca știe că într-o relație trebuie să acorzi atenție și persoanei de lângă tine. Sper ca te-am ajutat.