| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Îmi place de o fată. Chestia e că ea nu mă iubește. Am încercat să îmi reprim sentimentele pentru ea, dar azi mi-am dat seama că nu am făcut niciun progres.
Cum pot să o uit, mai ales că nu prea văd șanse să fim împreună? Suntem colegi de clasă.
Ajutoooooor! Dau fundă și tot ce îți mai trece prin cap, numai ajută-mă!

5 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

De ce vrei sa o uiti?
Daca o iubesti, vrei sa o vezi fericita, sau ma insel?

| Goete a răspuns:

Spui
Imi place de o fata - deci nu ca o iubesti.
Apoi te plangi
Chestia e ca ea nu ma iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Bine "chestia e că ea nu mă place".

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Iubește pe altcineva și eu vreau să merg înainte, numai că nu știu cum. Nu sunt în depresie sau ceva de genu', numai că vreau să am ochi și pentru alte fete... dar nu pot.

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Totul este controlat de tine, cu cat mai mult te gandesti la ea si te autocompatimesti, cu atat mai adanca va fi durerea ta imaginara - care pentru tine este cat se poate de reala