| AmandytaErhan a întrebat:

va rog mult sa ma ajutati, am o problema in relatie! Eu si un baiat cu cativa ani mai mare ca mine suntem impreuna de un timp scurt dar suntem foarte indragostiti si toate ne mergeau bine pana el nu a inceput sa fie altfel, mereu disparea undeva si spunea ca e ocupat...nare timp, stiam ca ceva se intampla ij viata lui si cand am insistat sa aflu a zis,, n-am eu timp acum de relatii, m-as bucura daca tiai gasi pe altcineva, scuza-ma". Eu stiu ca problema nu e in ceea ca nu ma place pe mine sau are alta ci in ceea ca poate are o perioada grea/probleme, dar eu nu stiu ce sa fac, sa incerc sa il ajut sau sa am rabdare pana trece peste? Si daca imi scrie, azi maine peste o saptamana, daca isi cere scuze, cum sa reactionez?

Răspuns Câştigător
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Probabil are o problemă personală.
Dă-i timp şi resprectă-i decizia. Nu-l cicălii! Dacă vreodată va fi pregătit să reia relația cu tine ai putea să-i dai o a doua şansă doar dacă tu consideri că merită.
O zi bună!

7 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Ai rabdare, nu il cicalii -poate chiar are probleme dar nu cred ca a avea probleme ar fi un hop in calea unei relatii.O realtie poate sa te binedispuna si sa mai te faca sa evadezi din problemele din viata de zi cu zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva cu siguranta are si iti ascunde. Nu e bine nici sa insisti, dar nici sa fii indiferenta.
Te sfatuiec sa-i trimiti un mesaj in care sa-i scrii ca vei fi alaturi de el si sa aiba incredere in tine.Cand va considera ca vrea sa se descarce, vei fi 'acolo' sa-l asculti!
Ai rabdare! Va fi bine.

| Demonull a răspuns:

Lasa-l in pace, vrei sa iti deseneze? bai uneori unii chiar cereti sa fiti raniti. Poate chiar are problema si daca te iubeste si bla bla te va cauta ...intr-o zi.

| NuMaContrazice a răspuns:

Baiatu' nu te place sau s-a plictisit de tine, ce-i asa de greu de inteles? Daca l-ai cauta acum ai face sa pari o proasta obsedata, si si daca ar vrea sa continuati "relatia" el v-a sti ca esti in limba dupa el si va face ce vrea din tine.
In caz ca-ti va scrie sa te v-a suna, cum sa reactionezi ...ca un om, ca doar nu vei incepe sa latrii. Poarta-te civilizat si mai si gandeste.

| unknøwn a răspuns:

Pur şi simplu trece printr-o perioadă în care n-are chef de relaţii. Simplu.
Ştii ce ai de făcut, îl laşi în pace şi rămâneţi amici, dacă vrei, dacă nu, nu!

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

" Eu stiu ca problema nu e in ceea ca nu ma place pe mine sau are alta" nu stiu ce sa zic mie mi se pare destul de plauzibil laughing

| AmandytaErhan explică (pentru AnalbagBannatPeNedrept):

Tu nu il cunosti, el mi-ar fi spus, in plus el mereu scria, pana in ziua asta, insistent, si doar la mijlocul conversatiei brusc apareau niste,, urgente" nu dadea niciodata explicatii dar apoi relua discutia, dar era altfel, mai tensionat.Anume de aia ma ingrijirez,