| Adrian109 a întrebat:

Varul meu ma rugat pe mine sa il ajut cu un sfat dar eu zic sa va cer si eu unul. Uitati tot ce trebuie sa stiti despre situația lui:
Pe el il cheama @@@@@ si ii place de o fata de la el din clasa.
El crede ca si acelei fete ii place de el deoarece tot sta pe langa el cand au sportul dupa ora el se duce la vestiar si ea ii lasa sa ii vada chilotii vorbesc foarte mult sunt foarte apropiati si se cunosc din cls 1. Ea il tot baga in seama mereu si pe langa asta alte semne ca il place.
Dar problema lui este ca ii este frică sa ii spuna ce simte deoarece daca nu il place va crede ca fata aceea il va evita si urî pe viata si el vre sa ramana prieten cu ea.
Amandoi au 14 ani.
Ce sfaturi ui dati?
Il provoc pe corbulalbrosu sa raspunda!
Cel mai bun raspuns funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca este o relatie sincera intre ei, cel putin si de simpla prietenie ea ii spune pur si simplu ca tine la el prin modul de comportare, dandu-i de inteles ca il iubeste.Nu doar ca ea nu se rusineaza in prezenta lui, dar va accepta sa iasa cu el, va accepta orice cadou ii oferi, chiar si chestii nesemnificative, va accepta cu placere sa se sarute atunci cand varul tau ii va oferi buzele, va accepta tacit oferta, invitatia lui... orice vine de la el, ma rog orice este cu bun simt si fara riscuri. In orice caz i-as recomanda sa se comporte cu mai mult curaj fiindca fata asta asteapta de la el. Orice i-ar spune nu va fi considerat ca o jignire care sa o supere sau sa necesite sa ajunga sa-si ceara iertare, cateodata tacerea este de fapt greseala practic ireparabila. Dar poate fi sigur ca daca tine la ea si va face orice pentru a o vedea fericita, isi va da si el seama si va vedea ca-i va surade tot timpul, va fi vesela si placuta, va fi frumoasa, radianta...ii va spune si cu privirea cat de mult il iubeste.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Sa se apuce de invatat ca-l asteapta Evaluarea Nationala la sfarsitul clasei a VIII-a.

| R0R0 a răspuns:

Sfatul meu e sa ii vorbeasca fetei si sa fie impreuna. Pierde foarte mult daca e timid.

| ywar a răspuns:

D-aia il place? Ca il lasa sa-i vada chilotii? Voi sunteti cu capul si picioarele pe aceasta planeta? Stergeti-va mucii de la gura si invatati si lasati chilotii.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Daca nu are curaj, doar cu privitul o sa ramana.