| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Salut TPU!
Voi ce parere aveti despre urmatoarea problema- un baiat care niciodata nu iti spune ca esti frumoasa, sexy sau arati bine, dar dupa 4 ani in care nu vorbesti absolut deloc cu el la un momentdat se reia legatura, iar in tot acest timp nu te uita si iti da de inteles ca te place.
Ce ar trebui sa inteleg din toata povestea asta si comportamentul lui si cum ar trebui sa ma port eu?
Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi!
Va multumesc!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tot in trecut ai ramas draga, si tot acolo vei vi mereu daca nu faci nimic in prezent

| PangeeaRogvaiv explică (pentru RAY):

Pai ce as putea face in prezent ca sa nu mai raman in trecut? Sa iau avinoul sa ma duc la el in cealalta parte a Europei ca sa-i spun face to face care e problema si sa aflu adevarul?

| chocotoff a răspuns:

Daca in tot acest timp i`a placut de altcineva, probabil ca nu a putut observa calitatile tale, sau poate ii era teama ca o sa-l respingi si a asteptat sa vb tu cu el iar in cazul in care esti placuta de mai multi baieti probabil vrea sa fie si el "in rand cu lumea ". Sper ca ti-am fost de ajutor. pwpici :*

| PangeeaRogvaiv explică (pentru chocotoff):

Nu are de unde sa stie daca sunt placuta de mai multi baieti sau nu pentru ca el nu locuieste in tara ca sa ne intalnim si sa observe anumite lucruri.
Apoi, noi ne stim de 7 ani de zile, din vremea studentiei, am fost colegi de grupa.
4 ani de zile dupa plecarea lui din tara nu am vorbit ca nu am avut cum, iar dupa 4 ani l-am cautat eu pe mess ca aveam id-ul lui.
M-a surprins ca nu ma uitase si in conditiile in care nu avea id-ul meu, pentru ca eu in facultate nu aveam id dde mess, nestiind-ul credeam ca imi va da un ignore cat mine de mare pentru ca asa are de obicei, daca nu cunoaste da ignore.
Apoi uimitor a fost faptul ca din vorba in vorba pe mess, la un momentdat mi-a spus niste lucruri cam personale dandu-mi de inteles ca treaba nu statea tocmai cum stiam eu in facultate.
Nu i-a placut de nimeni, ca dovada ca atunci cand i-am spus de colegele de grupa nu mai stia pe niciuna, a trebuit sa stau o jumatate de zi sa i le descriu pe fiecare in parte ca sa si le aminteasca cat de cat, insa ciudat ca dintre toate pe mine nu m-a uitat.

| chocotoff a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Atunci e posibil sa te placa cu adevarat din moment ce numai pe tine nu te-a uitat, poate ca in vremea studentiei te-ai facut remarcata prin ceva anume iar el a observat asta, eventual poti sa-l intrebi prieteneste chiar pe el.Asa nu va mai trebui doar sa presupui.

| silviu1225 a răspuns:

Abia astept mai multe raspunsuri la problema asta. Exact la fel mi se intampla si mie. Cunosc o fata de vreo 6 ani, am fost colegi de banca, o placeam, dar din timiditate nu i-am zis niciodata timp de 3 ani. Am ajuns a opta, fiecare s-a dus la liceu, iar dupa ea a plecat in Madrid. Am mai stat 2 ani in tara si dupa m-am stabilit si eu cu familia mea in Barcelona. Sunt de 2 ani aici si inca nu mi-o pot scoate din cap. Am tot intrebat de ea....nu stie niciun prieten nimic despre ea; am cautat-o pe mess, pe facebook si din pacate nu o gasesc. Tu cel putin ai avut acest noroc, eu din pacate nu il am inca cel putin. Daca as gasio acum nu as mai ezita sa ii spun ce simt! MULT SUCCES!

| PangeeaRogvaiv explică (pentru silviu1225):

Buna!
Situatiile semana destul de bine intre ele, insa cu diferenta ca eu vorbesc cu el, am reusit sa il gasesc, printr-un noroc pot sa zic ( atunci cand a plecat din tara mi-a lasat id-ul lui), iar eu dupa 4 ani de zile l-am cautat. Eu nu aveam id de mess pe vremea cand eram in facultate pentru ca acolo ne-am cunoscut. Cateva luni mai tarziu, dupa ce am reinceput din nou sa vorbim el si-a sters id-ul, pastrandu-si doar contul de facebook. Alta deosebire este ca eu nu am plecat din tara. Eu am ramas aici si ne despart cam 3000 de km.