| Dailanitus a întrebat:

Voi ce parere aveti. Iubita mea, cu care stau de 5 luni, mi-a spus astazi, sa ne despartim cateva zile, pentru ca o sufoc, si daca nu imi convine sa ne despartim de tot. Tot ea imi spune ca ma iubeste enorm de mult, si eu o cred, in aceste 5 luni mi-a daruit tot ce a putut. Dar mie imi da de inteles ca, pentru ea nu conteaza daca mai raman in viata ei sau nu, duap ce mi-a zis. Plus de asta si-a trecut sh situatia pe fb, singura. Mi-a zis ca nu se va combina cu altcineva, dar are nevoie de o pauza ca o sufoc. De exemplu, ieri am fost cu ea sa isi cumpere niste haine si eu sa imi iau ceva de incaltat, a mai venit o fata cu noi, am stat de pe la 12 pana la 5, ca am baut sh un suc, tot cu fata aia dupa noi, Vorbiseram sa iesim seara in oras si ma suna pe la 9 seara, ca nu mai iese cu mine ca staturam toata ziua(daca umblat dupa haine inseamna stat impreuna) si ca iese cu fetele, sa vorbeasca ca intre fete, nu mia convenit, dar am zis ok ies si eu cu baietii, dupa am sunat-o mai pe la 10 si era cu 2 fete, da mai era si un baiat, deci asta nu mai era "ca intre fete" deja. Si atunci m-am enervat, si am inceput sa ne certam, mi-a zis ca o stresez si mi-a inchis telu, dupa ma suna pe la 11 jum cand se ducea acasa si parca se astepta sa ma comport de parca nimic nu se intamplase, dar i-am inchis si eu telu, si s-a suparat si ea si-a inchis telu, dupa am vorbit pe la 2 cand veneam si eu acasa, si mi-a zis ca o sufoc, ca sta mereu cu mine, ca vrea sa mai petreaca timp si fara mine. Dupa ne-am culcat si de dim imi zice faza cu despartitu de mai sus. Voi ce spuneti, ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Aditzu a răspuns:

Of..relatiile. daca tu simti ca ea e genul de persoana care se asteapta ca tu sa nu te superi cand ea face vreo prostie, sau zice ca te iubeste enorm si se poarta de parca nu o intereseaza daca mai ramai in viata ei, atunci e mai bine pentru tine sa o lasi. lucrurile astea nu se fac de o persoana care pretinde ca te iubeste cu adevarat.iti spunea cu vorba buna "am nevoie de spatiu uneori" si gata. poate si tu ai fost putin de vina dar daca si "sufocant din iubire" e o greseala intr-o relatie pai atunci...
e mai bine pentru tine sa ii spui clar daca vrei sa mai fii impreuna cu ea si daca si ea vrea acelasi lucru cu adevarat si e dispusa sa lucrati la partea cu "sufocant". BFT MULTA

| neutrino a răspuns:

Este normal ca o relatie sa aiba si un sfarsit. Fata s-a plictisit si chiar ar trebui sa-i multumesti ca a fost sincera cu tine. Respecta-i dorinta!

| Exilee a răspuns:

Nimeni nu le intelege pe fete.