| Xicsul a întrebat:

Vreau sa stiu cum pot afla daca la o fata ii place de mine.Eu sunt prieten cu ea din vara trecuta ( de atunci imi petrec mai mult timp cu ea, o stiam de cand avea 4-5 ani dar nu o bagam in seama)dar de cand a inceput scoala nu prea am mai iesit deloc afara,stateam sa ma joc pe pc...bun, acum vreo luna am inceput sa ies din nou afara si mi-a zis ca am ochii frumosi (verzi si cu o tenta de albastru ).M-am imprietenit foarte bine cu ea, imi petrec foarte mult timp cu ea.Mi-am dat seama de cateva chestii dar nu cred ca ma place.....sau poate da? Cand ies afara imi zice mereu buna,vrea mereu s-o duc in spate sau pe umeri,mi-a zis pe mess ca sunt unul dintre cei mai buni prieteni din cartier,sta de vorba cu mine pe mess foarte mult,daca e sa o jignesc ( neintentionat sau glume gen,,HAHA lui ala ii place de tine,ti-l fac de prieten?")se supara foarte repede pe mine dar o fac sa se calmeze si ii trece,ma intreaba aproape de fiecare data cum se comporta ea cu mine,daca am incredere in ea.Dar mai sunt si cateva chestii,afara imi zambeste mai rar ( eu incerc sa zambesc cat pot dar nu cu un zambet de care sa isi dea seama) si pe banca cand sta langa mine si mai intind mana si mi-o sprijin pe ceafa ei (incet,doar sa simpta mana,nu de alta) imi zice sa nu o ating? Dafuq?
Astept niste sfaturi, daca chiar ma place sau nu, dau funda!

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Asteapta sa faci tu primul pas.

| SentimentalConsil a răspuns:

Comportament de copii pentru varsta precare pe care o aveti, adica 14 ani, sigur ca te admira daca o duci toata ziua in spate si-i acorzi toata atentia, mai stiu ca baietii din giurgiu au un comportament de nota 10 asa ca nu ramane decat sa te comporti cu respect fata de fata respectia si totul o sa decurga ca si pina acum, prietenie adolescentina kiss

| PsihinG a răspuns:

Cu siguranta te place.
Spui ca va stiti de cand erati de-o schioapa si pana de curand nu ai bagat-o in seama, pe ea asta o deruteaza si nu stie ce sa creada, probabil este mai timida si ii este teama ca nu cumva sa te piarda daca

| PsihinG a răspuns (pentru PsihinG):

arata ce sentimente are pentru tine.
Vorbeste cu ea, spune-i ce simti tu pentru ea.

| Xicsul explică:

Am venit azi de la scoala si am intrat pe pc (niste referate si teme online) si am intrat pe mess, si am stat de vorba cu ea pe mess si mi-a zis sa ies pana afara ca vrea sa vorbeasca cu mine...bun, am iesit am asteptat-o vreo 5 min si cand m-am intalnit cu ea am intrebat-o,, Ce vroiai sa imi zici?'',, A nimic, vroiam doar sa stai afara pana ies celelalte fete sa plecam la scoala'' ...ciudat straight face

| mhfeb a răspuns:

Pai nu stiu pune si tu pe un prieten de-al tau sa o intrebe k nu e asa de greu.
sau cel mai eficient, intreb-o chiar thu

| CozmaLucian a răspuns:

Frate e cam complicat imi spui ca si te place si nu te placa eu cred ca ea te place dar trebuie sa faci primul pas