| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU :*! Am o poveste care vreau sa o spun sa ma ajutati puppy dog eyes
Acuma cateva zile la mine in oras a plouat si am stat cu o prietena la o scara si dupa ne-am mutat acolo era cel mai frumos si bine facut baiat din cartier adica M.
In seara aia am vb cu el pe fb(el m-a bagat in seama) si mi-a cerut id de mess si i l-am dat si am vb de atuncea vb continu si ma inteleg chiar bine cu el dar afara nu ma prea saluta si i-am zis ca nu-mi convine ca pe mess sa vb continuu si afara nici sa nu ma bage in seama si mereu si a zis ca ma saluta dar daca ma vede ma saruta :d acum ii faza ca el este cu 5 ani mai mare ca mine si mereu ma alinta puppy dog eyes si fetele mi-au zis ca el vrea sa fie cu mine eu am 13 el face 18 si acum cateva zile "C" alt prieten bun al lui "M" tot imi zice "Te iubesc" in gluma si ma inteleg bine si cu el.Mie imi place de "C" dar mai multe persoane mi-au zis ca "M" ma place vrea sa fie cu mine chestii de genu si "C" ii mai mare decat mine cu 1 an :d.
Ce sa fac?
Cu cine ati zice sa fiu impreuna? Orcum cu "M' nu cre sad
Astept raspunsuri serioase dau funda :d

Răspuns Câştigător
| ScumpikAlyssa a răspuns:

Pai tinand cont de varsta ta si a lui M,nu cred ca ar trebui sa formezi o relatie cu el! Chiar daca esti topita dupa el, trebuie sa intelegi ca este mult prea mare pentru tine! La varsta lui, este normal sa se gandeasca si la relatiile sexuale, iar tu nu esti pregatita pentru pasul acesta! poate fi mai periculos decat crezi tu! Gandeste-te ca isi poate bate joc de tine si de corpul tau!
Daca il placi pe C, vorbeste cu el deschis si intreaba-l daca vrea sa stea cu tine!
Nu uita:Nu este o rusine sa iti exprimi sentimentele!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai asta numai tu ar trebui sa stii cu cine vrei sa fi, alege-l pe cel care te place si crezica ti are intentii neserioase

| aurora50scumpika a răspuns:

Domnisoara ai doar 13 ani si te gandesti sa ai o relatie, dar probabil nici nu sti ce inseamna...la 13 ani esti inca un copil...ai tot timpul din lume sa ai un prieten.acum apuca-te si invata, nu vezi cati au picat la bacalaureat anul asta.succes..si nu mi-o lua in nume de rau.o zi buna

Răspuns utilizator avertizat
| Phoenix231 a răspuns:

Tuti ceapa ta de proasta am pierdut 1 min din viata citind prostia ta.

| Lauraaa16 a răspuns:

Eu zic ca cel de 18 ani nu vede ceva serios cu tine. mai degraba cel care e mai mare cu un an ca tine s-ar putea gandi la o relatie. Parerea mea.

| Maariia a răspuns:

Trebuie sa faci ceea ce simti tu, nu ceea ce iti spun prietenii. Poti purta o discutie mai serioasa cu amandoi, vezi ce puncte comune ai cu ei...trebuie sa faci ceea ce simti tu. Nu te lua dupa vorbe aruncate in vant, ca te iubeste ca nu stiu ce. Trebuie sa iti demonstreze, sa te respecte, iar tu sa simti lucrul acesta. Nu trebuie sa ii fie rusine sa te salute pe afara de fata cu mai multi...adica pe mess sa vorbiti, sa va alintati ..si afara nici nu va cunoasteti. Bafta. :*