| Chocolateboyx a întrebat:

vreau sa va spun "o poveste" si sa-mi ziceti parerea voastra, si niste sfaturi eventual:

Eu am o prietena de 5 luni eu am 20 de ani ea 21 diferenta fix 1 an si 2 luni, ea inainte a avut o relatie cu un tip timp de 1 an si jumatate dupa care s-au despartit 1 an a stat singura si apoi am "creat" o relatie nmai ca atunci cand vine vorba de fostul ei iubit cam sare in sus de ce? Pentru ca am gasit o conversatie in care el ai spune (ala cu care te plimbi tu de mana) si ea (care? ala? nu e iubitu meu) si in rest tuturor recunoaste ca DA, doar lui nu! Si cand ai spun asta ba imi spune ca am inteles gresit ba ca asa i-a venit pe moment sa zica adica tot timpul evita subiectul! Am mai gasit o arhiva in care ea ai spune unui prieten de al ei care il cunoaste si pe fotul ei iubit un prieten comun ca inca mai tine la el si ca e singura ei iubire. Cand i-am zis asta dc i-a zis asa mi-a raspuns ca a vrut sa faca misto. Si cand i-am spus pai daca faci asa misto poate omu crede raspunsul ei nu a mai venit aici happy. Ce sa cred?

6 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Daca a fost primul ei baiat, va tine la el pe viata! Asa sunt fetele, nu pot uita prima iubire, primul baiat din viata lor, carora le-au oferit ceea ce doar odata in viata pot oferi (virginitatea lor); Tu fii baiat destept si nu mai pune sentimente in aceasta relatie, dar incearca sa o faci sa se indragosteasca de tine daca o vrei cu adevarat; Una este sa placi pe cineva si alta este sa iubesti! Cand constati ca ai reusit sa o faci sa te iubeasca, atunci poti sa pui suflet! Bafta!

| XK a răspuns:

Pe scurt: sta cu tine dar il iubeste pe ala!
Cel mai bine, daca mai gasesti ceva gen, pune-o pe liber, nu stie sa aiba grija de cine este langa ea...

Răspuns utilizator avertizat
| alexiaa a răspuns:

Probabil inca mai tine la el si,la fel de probabil,in mintea ei mai spera sa aiba o relatie cu el si crede ca are un avantaj daca e singura(adica daca ascunde faptul ca e cu tine). Stai linistit ca ala nu o mai vrea, eventual odata, asa...de aducere aminte si tot la tine o sa vina, ca un mielut! Problema e sa incerci sa nu o iubesti cu adevarat sa nu iei o mare teapahappyBafta!

| Chocolateboyx explică:

Da, dar care e problema, ea ca fata imi face cadouri destule, ma cheama tot timpu la ea sa dormim, imi spune ca vrea sa ne mutam impreuna, ca vrea sa ne facem tatuaj cu numele nostru (eu cu al ei, ea cu al meu), si nu stiu ce sa mai cred, asta am uitat sa specific. Si cand ai zic, daca tot mai ti la ala, impaca-te cu el daca vrei si gata raspunsul: (Daca vroiam ma impacam de mult dar nu vreau)! Deci doar atat cand vine vorba de ala, ia foc, in general totul e ok.

| Chocolateboyx explică:

Da dar ea imi face cadouri mult prea multe, imi spune sa dorm la ea tot timpul, sa ne mutam impreuna, sa ne facem tatuaj cu numele nostru ( eu al ei, ea al meu), numai ca atunci cand vine vorba de el, se schimba situatia in general totul este ok. Mai are si un obicei prost, eu daca sunt sunat de un baiat, face crize, e geloasa pana si pe un baiat, dar ea daca este sunata de un baiat, "amic/amic/amic/amic" iar eu cand ai spun amic incepe, aaa ca iesi cu ala ca va uitati ca faceti ca etc, ca un copil mic reactioneaza happy...