| anonimcu2fete a întrebat:

Vreau sa va vorbesc de ceva stresant pentru un adolescent. Am 18 ani si pana acum 2 3 luni aveam un penis complet sanatos, nu ratam nicio oportunitate de a face sex, aveam o viata sexuala destul de bogata. Bineinteles, imi place sa ma si auto-satisfac. Astfel, intr-o zi m-am masturbat, fara sa stiu ce mi rezerva seara. M-am intalnit cu o veche prietena cu care am avut unele contacte sexuale in trecut si am fost intr-un apartament unde mi-a facut in oral de zile mari. Surpriza a fost ca m-a tinut extrem de mult, la inceput am simtit o placere dar dupa ceva timp am simtit mai mult o fortare a ejacularii, unde s-a si intamplat. Acum, cand vreau sa fac sex cu prietena mea nu mai simt aceeasi forta, e moale, se ridica greu. De exemplu, cand am vrut sa fac sex cu iubita, am reusit sa o ridic, dar a cazut instant cand am dat sa pun prezervativul spre dezamagirea amandurora. Mi-e teama de o viitoare impotenta, sunt prea tanar. Plus de asta, mi-e teama ca nu cumva iubita sa ma paraseasca. chiar daca ea imi spune ca ma iubeste si e alaturi de mine, pana la urma e greu in situatia asta. Stresul este foarte mare. Am nevoie de sfaturi si fara jigniri. Ofer funda!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Eu cred că o (scurtă) pauză ar trebui să rezolve „problema".
Dacă nu, mergi la un urolog; poate e de la altceva.

| anonimcu2fete explică (pentru mihai69):

Am decis sa iau o pauza de o luna

| SG1995 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un terapeut sexual, e cel mai in masura intr-un astfel de caz.