| jdhjfdsvj a întrebat:

Salut, TPU, vreau si eu niste metode cum sa ma obisnuiesc cu singuratatea. Ca nu pot avea pe nimeni niciodata sunt timid, mi-e frica sa-i spun unei fete "buna, ce faci". Mi-e teama de cum va reactiona. Sunt incompetent pe chestia asta...eu mi-as dori o fata cuminte. Nu am avut prietena niciodata si bautura m-a nenorocit. App am 18 ani, mersi mult, funda.

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Incep sa cred ca esti o cauza pierduta, macar un nick name decent iti puteai pune, dar asa... Cu asemenea nick imi arati doar neseriozitate si atat de multa frica/timiditate in tine. Nici nu are rost sa pierd timpul cu un raspuns serios, nu cred ca ai fii in stare sa-l urmezi.

| Doub a răspuns:

Şi gramatica... şi ea te-a nenorocit...
Se pare că încă face victime, uhh.
Deci, preferi să devii un claustrat, decât să îţi învingi timiditatea?
Eşti un bărbat adevărat.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Te joci pe calculator sau iti gasesti un hobby.

| Staind a răspuns:

Te lasi s-o simti.
Devii confortabil cu ea...in timp.

| ghjjkkkjhhhf a răspuns:

Cu singuratatea e la Dracului de greu mai ales daca îti faci si depresi Pe tema asta
Nu mai fi timid de ce tie teama ca nu te omoara nimeni
Schimbati si tu atitudinea nu mai fi ca un miel fi si tu cu nasul Pe sus
daca tie Rusine sa vorbesti cu o fata uite de ex.asculta musica înainte fa ceva ca sa te motivezi

Funda