| jdhjfdsvj a întrebat:

Vreau metode cum sa ma obisnuiesc cu singuratatea, sa imi placa sa fiu singur sa ma uit la fete ca la ceva care nu imi e de folos. Sunt timid, mi-e frica sa vorbesc cu o fata, sa ma uit la ea sa-i zic buna, sa ma apropii de ea, sa o ating. Mi-as dori o prietena sa o strang in brate si sa o iubesc, mi-as dori sa nu mai simt aceste doua nevoi vreau sa ma obisnuiesc cu singuratatea. Ma tai pe mana cu lama aproape mereu poate i so facea mila la vreo fata de mine metode mersi asta e sunt un ratat prost tampit as vrea sa imi fie scarba de fete ca da dracu dar nu pot

6 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Jocurile si sportul ajuta. Sa uiti dar si sa obtii fete pe viitor. Recomand sa citesti carti de genul 'The Game" de Neil Strauss si Double your Dating de DeAngelo. Or sa te ajute mult. In general totul se rezolva, dar cum sa vrei ca o fata sa vrea sa fie cu tine daca nici macar tu nu te consideri destul de bun? Ar trebui sa aduci imbunatatiri la modul tau de a fi, sa citesti, sa mergi la sala, sa furi secretele de la aia care au succes dar nu arata bine si nu sunt bogati. Fi persoana aia plina de incredere. Fetele in general nu e vorba ca vor unu care sa-si bata joc, ci ele sunt atrase de un baiat care are incredere in el, care ii ofera siguranta, care da impresia ca stie sa se comporte cu ea, care nu vrea o fata ca se simte singur. Nu vrei o fata, ca nu trebuie sa iesi la vanatoare sau cumparat de fete, ci trebuie doar sa intalnesti fata aceea care ar face viata ta mai frumoasa. Nu ai cum sa dai de ea daca nu adaugi cat mai multe fete in viata ta, adica sa iti faci amice multe. Cand eram mic eu eram cu jocurile si nu imi iesea agatatul fetelor, dar eram fericit si asa. Totusi ma mai bagam in seama cu fetele, le dadeam buna. In final incepusem sa citesc cartile mentionate, mergeam la sala, invatam chestii de limbajul trupului si cum sa devin mai bun, incercam sa cunosc cat mai multe fete. In final am ajuns sa fac in 2 ani ce n-au facut alti prieteni in 10, care aveau succes destul de mare. Ideea e sa fi tu persoana aia interesanta pe care il doresc majoritatea fetelor, nu sa astepti sa te placa una asa cum esti

| darrio2007 a răspuns:

Recomand un control psihiatric. Parinti ai?

| LoveSleep a răspuns:

Fumoasă abordare a problemei. Cu toții știm că n-ai cum să-ți faci o prietenă și faptul că ai fost destul de inteligent să-ți dai seama că doar mila te mai poate ajuta e ceva. Cu toate astea, nu e de ajuns. Cui crezi că îi e milă de câteva tăieturi mici? Taie mai adânc, taie-ți o mână, un picior, penisul, dacă vrei.
Dar nu-ți tăia degetele. Am senzația că o să mai vedem așa ceva:
https://www.youtube.com/watch?v=jt-20vj8kgU

| WaterDrop a răspuns:

Nu procedezi cum trebuie, nu te mai taia cu lama in singuratate.Asteapta pe strada pana vezi o fata draguta si apoi taie`te in fata ei sa creada ca ai un accident.I se va face mila de tine si poate asa vei reusi.

| Lawliet14 a răspuns:

Prietene, de ce esti emo? De ce te tai cu lama? De ce nu faci lucruri ca sa socializezi? Trebuie sa-ti invingi timiditatea, daca nu sa mergi la un terapeut ca sa vezi ce e de facut. Apropo, si unii din noi mai sunt timizi...

| TheNigga a răspuns:

Incearca sa-ti ocupi timpul cu ceva activitati. Apuca-te de un sport, fa-ti un hobby, stai cu prietenii, sau pur si simplu poti sta ca fraierul in casa si sa te uiti la anime-uri si seriale big grin. Daca chiar vrei sa uiti de fete, nu mai sta cu ele si nu te mai gandi la ele.
De asemenea, mai am un raspuns:
Si eu am trecut prin ceva de genul insa eu am depasit situatia prin nepasare.
Daca vrei o fata te duci si agati una cu tupeu. Gandeste-te ca te doare in cot de ea si de ce simte ea si daca te refuza treci la alta. Esti barbat sau ce? Revino-ti, nu te mai comporta ca un fraier si gandeste-te ca tu le esti superior fetelor, indiferent de ce zic ele, tu esti mai presus.
Asa am trecut eu peste problema asta. Prin nepasare si tupeu.