| anonim_4396 a întrebat:

vreau si eu un sfat cum sa fac sa ma ierte o fata
Ma intelegeam bine cu ea pana sa plece la munte o saptamana ma suna pana a 3 zi cand la intalnit pe Madalin,nu mai ma suna nu imi mai raspundea la mesaje, am intrebat-o si stai cu el? a zis nu ca e distanta mare, bine nici de mine nu este aproape vine aici la bunicasa.
Aseara era afara cu inca o fata si un baiat, m-a sunat sa ma intrebe ce fac si i-am zis"nu vin si eu acolo" a zis da, m-am dus faza e ca eu bausem putin de suparare (si din cauza ei si din cauza unor probleme in familie) ei credeau ca sunt beat rau dar nu eram, asa in fine au plecat ei acasa si eu mai ieseam cu ea pe afara dupa ce plecau ei si stateam pana la 5 dimineata, Am sunat-o aseara si i-am zis daca mai iese a zis ca nu iese cu oameni care consuma alcool, eu o tot sunam si imi raspundea m-am rugat de ea apoi nu mi-a mai raspuns, i-am zis ca am baut ca am fost suparat ca nu a mai vorbit cu mine si mi-a zis ca azi a vorbit cu mine adevarat vorbise da doar 15 minute la telefon ma refer nu mai stiu ce i-am zis ca nu vrea sa iasa cu mine din cauza lui Madalin, mi-a zis sa nu il bagam in discutie
Asa in fine voi cum a-ti proceda daca a-ti fi in locul meu sa nu mai fie suparata?
M-am gandit sa o sun si sa ii zic ca ii promit ca nu mai beau ca am fost suparat sa ii zic si de ce, am sunat-o si mi-a zis ca nu poate sa vorbeasca ca e la masa

Răspuns Câştigător
| Hateface a răspuns:

Am avut si eu o problema de genu' problema e ca sunt destul de orgolioase si cu cat insisti mai mult, cu atat devine mai complicata situatia, las-o un pic si nu o stresa in halul asta, are nevoie de timp, stii cum sunt femeiile, cel mai bine e s-ai trimiti un mesaj si s-ai spui ca trebuie sa te inteleaga si pe tine, spune-i ca ai gresit si ca nu se va mai intampla, apoi spune-i ca-ti pare rau, fa in asa fel sa pari umil, cu siguranta se va simtii "importanta" desi nu e laughing, nu insista atat de mult si lasa-i putin timp, apoi ii trimiti un mesaj si vezi daca-ti raspunde si in ce fel, daca la sfarsitul frazei pune "." e suparata, daca iti scrie doar cu "da" sau "nu" e indiferenta, in cazul asta nu o mai stresezi altfel agravezi situatia, daca iti raspunde cu"..." la sfarsit de fraza inseamna ca te intelege, vezi un pic cum reactioneaza, in cel mai rau caz sun-o spune-i sa iasa afara cu tine, si vorbiti fata-n fata. Si vorbesti sincer fara sa razi sau sa faci glume proaste, sa vada ca-ti pare rau. Eu asta as face acum depinde de tine, sper ca ti-am fost de ajutor, multa bafta

| badearazvan a răspuns (pentru Hateface):

Faza e ca nu vrea sa vorbeasca cu mine fata-n fata, oricum multumesc

Răspuns utilizator avertizat
| Hateface a răspuns (pentru remus1007):

Remus as vrea sa-ti explic pas cu pas cum sta treaba, dar probabil nu mi-ar ajunge o viata, sa-ti arat cat de prost esti, probabil esti inca virgin esti destul de frustrat, am 20 de ani, am gresit, si nu vad rostul raspunsului tau, din ceea ce am inteles eu e ca tu esti, un mare "smecher" stii cum sa te comporti cu o femeie esti dur, asta vrei sa-mi arati mie? Esti un prost omule, ca sa obtii ceea ce vrei de la o femeie, nu trebuie sa te dai cucos, ca le stii tu pe toate, le cunosc mentalitatea si sunt usor de citit, decat sa te dai cucos, si sa fii tu ala care o tine sub papuc, da-i impresia ca e invers asta pana cand obtii ceea ce vrei, gandeste cu cap, mi se pare ca ai o varsta dar esti prost tare, in locul parintilor tai te-as fii dat de mic la un orfelinat si ti-as fii tatuat pe frunte, nu adoptati e prea prost. Esti chiar patetic, dar cum am zis probabil esti virgin

Răspuns utilizator avertizat
| Hateface a răspuns (pentru remus1007):

Cum spuneam sigur esti virgin, cine a zis ca a trecut prin viata? Am 20 de ani, dar am cunoscut mai multe femei decat n-ai cunoscut tu in toata viata ta, diferenta dintre mine si tine e mare, eu imi vad de viata mea si nu-mi petrec 24 de ore in fata pcu-lui ca sa devin "campionul zilei pe TPU" mai iesi din casa ca esti frustrat rau, am mai vazut commenturi pe care le-ai postat si la alte intrebari si majoritatea erau critici, deci de aici deduc cat de prost esti, hater sta in fata pcu-lui si tasteaza ca un prost toata ziua probabil ti s-au imprimat literele pe degete la cat tastezi ca idiotul toata ziua, trebuia sa-ti raspund ca ceea ce ai zis e complet prostesc, si ceea ce am zis mai sus era referitor la fata de care vorbea baiatul, am avut o situatie identica, si stiu despre ce vorbesc, dar hateri sunt oriunde, dar nu ma asteptam sa dau de ei si aici, ia si vezi-ti de viata ta amarata, "campionul zilei pe TPU"

Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Kenya a răspuns:

Las-o o perioada ca te va suna ea daca ii pasa big grin

| badearazvan a răspuns:

Si ma gandesc ca sa mai suparat pentru ca sunam pe cineva si ea m-a intrebat "iti suni iubita" si eu am zis da la misto si poate ea a crezut ca e asa dar i-am dat mesaj aseara si i-am zis ca e singura fata din lume care conteaza pentru mine