| Cynthiacynthia a întrebat:

love struck.
O prietena de-a mea vrea sa va puna o intrebare, deoarece nu are cont pe TPU. Ea suna cam asa:
"Salut! La mine in cartier e un baiat. Il plac foarte mult, si el la fel. Suntem de 4 zile impreuna. Dar, nu pot sta cu el de fata cu lumea, deoarece fratele meu e cel mai bun prieten al lui. Credeti ca o sa dureze relatia? Dati'mi un sfat. V rogg;*.

Asta e, TPU!
Fundaaa ~ love struck.

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Bunahappy.
Prietena ta este cu un baiat de 4 luni.Ea il place,sentimentul este reciproc totul este in regula la acest "capitol",ca sa zic asabig grin.
Nu inteleg de ce nu poti sta cu el de fata cu toata lumea?! Din cauza fratelui tau? De ce? El nu stie despre relatia voastra? In acest caz, ar trebui sa incerci sa ii explici sa ii spui despre relatie intr'un mod cat mai serios, sa-ti exprimi direct sentimentele ca sa nu te trezesti ca te ia la misto sau ceva de genul.
Te ia la misto cumva? In acest caz incearca sa'i explici ce simti cand face acest lucru si sa ii spui ca e prima ta iubire(sau printre primele iubiri) si ca te deranjeaza sa isi bata joc de tine.
Faptul ca fratele tau este prietenul lui cel mai bun nu ar trebui sa fie o piedica in relatia voastra.Ba din contrahappy! El ar putea sa te acopere de fata cu ai tai cand vrei sa te intalnesti cu el,ar putea sa-ti spuna mai multe lucruri despre el pe care,poate, ca nici nu le stiai, avand in vedere ca sunteti doar de 4 zile impreuna.Totul este sa ai o comunicare buna cu fratele tau si sa rezolvati orice conflicte si neintelegeri care apar in legatura cu acest subiect sau cu altele.Relatia voastra poate dura 1 saptamana, 3 luni, 1 an, 1 zi.Totul depinde de voi, de cum va intelegi, de atractie.O relatie implica doar 2 persoane! Nu trebuie sa depinda nimic de fratele tau.
Sper ca te'am ajutathappy.

2 răspunsuri:
| marinteodora a răspuns:

Eu cred ca o sa tina daca nu ii zici fratelui tau

| armonica a răspuns:

Cati ani aveti? 11?